Hajduk dobio tri komada od Dinamove mušterije!

Splićani su u najjačem sastavu istrčali na Športni park u Domžalama i protiv istoimenog slovenskog domaćina primili tri laka komada u svoju mrežu.

30.6.2010.
23:45

Stanko Poklepović je protiv Domžala, slovenske momčad koja je prethodnih sezona bila redovita mušterija zagrebačkog Dinama u pretkolima europskih natjecanja, poslao najjači sastav.

U napadu su ordinirala braća Sharbini uz Ibričića, vezni red su držali Andrić, Tomasov i Ljubičić, a u obrani su s iskusnim Vejićem zaigrali novopečeni reprezentativci Jurica Buljat i Ivan Strinić.

Hajduk je bolje igrao u prvom dijelu, no Tomasov čak dvaput nije u pogodak pretvorio odlične asistencije raspoloženog Anasa Sharbinija.

Kazna je stigla u završnici prvoga poluvremena kada je gostujućoj obrani po lijevom krilu pobjegao Smukavec, koji je u šesnaestercu pronašao strijelca Damira Pekiča. Subašić je bio nemoćan.

Nakon sat vremena igre, domaći igrač Mato Šimunović povećao je prednost Domžala eurogolom u stilu Teveza protiv Meksika zakucavši loptu u same rašlje Subašićevih vrata.

Sve nade Splićana da bi mogli okrenuti rezultat rasplinule su se u 75. minuti kada je Senijad Ibričić, najbolji strijelac Hajduka prošle sezone, zaradio isključenje.

Oremuš je u 86. minuti na asistenciju Anasa Sharbinija smanjio zaostatak gostiju, ali kada su Bili s igračem manje krenuli po izjednačenje, sustigla ih je nova kontra Slovenaca, a Amer Krcič je postavio konačnih 3:1! Ovaj poraz je ukazao na očigledne slabosti Hajduka, a još je dosta vremena za popravke u igri.