Gutijeva asistencija sezone

Kraljevski klub je u 20. kolu Primere gostovao kod Deportivo La Corune i slavio s 3:1, a susret je obilježila fenomenalna asistencija veznjaka Reala za Karima Benzemu.

31.1.2010.
19:35

arti-201001190619006Goste je u vodstvo doveo Granero u 13. minuti, dok je u 40. minuti odličan kontranapad Reala završio Karim Benzema koji nije imao težak posao nakon što ga je Guti idealno poslužio petom.

"Vidio sam Benzemu krajem oka, golman je išao na mene i znao sam da se on nalazi u puno boljoj situaciji od mene. U nogometu je važno dati loptu suigraču koji je u boljoj poziciji", izjavio je Guti.

Domaćin je u 87. minuti smanjio predost Reala iz penala kojeg je realizirao Riki, dok je Benzema u posljednjim trenucima utakmice postavio konačan rezultat.

Barcelona je slavila s 1:0 na gostovanju kod Sporting Gijona za kojeg je svih 90 minuta odigrao Mate Bilić.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Pedro Rodriguez u 30. minuti, a Barcelona je pobjedom održala osam bodova prednosti ispred Reala.

Nakon 20. kola Barça i dalje ima pet bodova prednosti ispred najljućeg rivala (47).