Gol koji je Poljsku podigao na noge!

Čudna utakmica odigrana je u ponedjeljak između Legije i Cracovije u 2. kolu poljske Ekstraklase. Domaćini iz Varšave slavili su golom Iwanskog u 94.

17.8.2010.
12:59

Posljednja utakmica drugog kola poljske Ekstraklase ponudila je dvoboj dvije momčadi koje su sezonu startale porazom - Legije i Cracovije. Momčad iz Varšave, za koju igraju i dvojica Hrvata - Marijan Antolović i Ivica Vrdoljak, pred svojim navijačima slovila je kao favorit. Međutim, događaji na terenu nisu se razvijali onako kako se očekivalo.

Poveli su gosti pogotkom Slusarskog iz jedanaestca u 4. minuti. Antolović nije imao šanse budući da je napadač Cracovije pogodio u same rašlje, no mladi Vinkovčanin odlično je reagirao pola minute ranije kada je skinuo zicer iz velike blizine.

Gosti su unatoč snažnim naletima Legije izdržali do poluvremena, pa i sve do 77. minute kada je na 1:1 poravnao Komorowski glavom nakon kornera. Domaćini su nakon toga krenuli po sva tri boda.

U jeku jednog od posljednjih napada na utakmici u akciju se (ne)potrebno umiješao sudac. Sudio je 'zadržavanje' gostujućeg vratara i pritom domaćinima poklonio neizravni slobodni udarac na 15 metara od gola. Iako su igrači Cracovije protestirali sudac Daniel Stefanski nije se dao. Ostaje i nejasno - ako je već sudio neizravni slobodni udarac, vratar gostiju trebao je dobiti javnu opomenu. Cabaju bi to bio drugi žuti karton, budući da je jedan već zaradio u 45. minuti.

Sporni trenutak

Loptu je namjestio Iwanski, te ju je nakon malog dodira suigrača kroz 'milijun' nogu poslao u donji desni kut gostujućeg vratara, koji je od nervoze svoj bijes iskalio na vratnici.

Kad se pogleda cijela situacija oko spornog zgoditka postavlja se pitanje: je li sudac poklonio domaćinima izglednu situaciju za postizanje zgoditka? Ovakvih, pa i deset puta gorih načina 'krađe vremena' vidimo skoro na svakoj utakmici, a Cabaj je još mala maca za neke glumce koji otkinu i više od pola minute i prođu bez kazne.

Po poljskim forumima pojavili su se komentari poput "Nikad slabija Legija opet kupuje bodove", što dovoljno govori što navijači misle o prvoj pobjedi jednog od najslavnijih poljskih klubova.