Giriček promašio zadnju tricu, Cibona pobijedila!

Košarkaši Cibone u 8. su kolu skupine A Eurolige svladali Fenerbahce Ulker sa 80:77 (12:20, 20:16, 26:22, 22:19). Bila je to utakmica u kojoj su Vukovi na domaćem parketu gubili i 18 razlike...

16.12.2009.
23:05

Hrvatski prvak je u susret u kojem je morao pobijediti ušao vrlo loše, posebno u napadu, što su gosti iz Istanbula, koji također nisu odigrali senzacionalno, iskoristili za stvaranje velike prednosti.

Sredinom druge četvrtine bilo je nevjerojatnih 30:12 za Fenerbahce, a tada je domaći trener Velimir Perasović odlučio na parket poslati petorku bez klasičnog razigravača igre. Amerikanac Jamont Gordon nije mogao igrati zbog želučanih problema, dok ga Vedran Princ nije uspijevao kvalitetno nadomjestiti.

Petorka u sastavu Tomas, Bogdanović, Troha, Rozić i Andrić zaigrala je agresivno u obrani i brže u napadu i za samo pet minuta napravila seriju 20:6 kojom je zaostatak do poluvremena smanjen na podnošljivih 32:36.

Početkom nastavka Fenerbahce se još jednom odvojio na veću razliku, dvije minute prije kraja treće četvrtine bilo je 58:48 za turski sastav, a potom je Leon Radošević dva puta zakucao, pa je Marko Tomas ubacio dvije trice s kojima se na pauzu između treće i četvrte četvrtine otišlo s neodlučenim rezultatom.

U posljednjih 10 minuta niti jedna momčad nije uspjela izgraditi značajniju prednost i uslijedila je opisana završnica.

Tomas je pokazao i čelične živce u završnici, u posljednjih 17 sekundi pogodio je sva četiri slobodna bacanja u trenucima kada su gosti morali prekršajima zaustavljati vrijeme kako bi došli u posjed lopte i ostvarili konačni preokret. Posljednja dva bacanja Tomas je postigao 10 sekundi prije kraja, da bi u preostalom vremenu gosti stigli do šuta za tricu kojom su mogli izjednačiti, ali pokušaj Giričeka nije prošao kroz obruč.

Cibose je predvodio sjajni Marko Tomas s 28 koševa, a odlično ga je pratio Lukša Andrić sa 16. Kod gostiju su najbolji bili Tarence Kinsey s 21 poenom i Emir Preldžić s 18. Hrvatski košarkaš u sastavu Fenerbahcea Gordan Giriček postigao je 15 poena.

Nakon osam kola Cibona ima dvije pobjede i šest poraza, a Fenerbahce Ulker tri pobjede i pet poraza. U sljedećem kolu Cibona za tri tjedna gostuje u Kaunasu kod Žalgirisa.

U susretu 8. kola skupine A Eurolige, Montepaschi iz Siene je na svom terenu svladao Cibonina izravnog suparnika za plasman u drugi krug, francuski ASVEL sa 83:74.

Dva kola prije kraja natjecanja Cibona se nalazi na petom mjestu sa dvije pobjede i šest poraza, Fenerbahce Ulker i ASVEL su treći i četvrti sa po tri pobjede i pet poraza.

U četvrtak igraju Barcelona, koja ima svih sedam pobjeda dosada i Žalgiris, sljedeći suparnik Cibone, koji ima jednu pobjedu i šest poraza.

SKUPINA A: Cibona - Fenerbahce Ulker 80-77 Montepaschi - ASVEL 83-74

TABLICA: 1. Montepaschi 8 7 1 15 +113 2. Barcelona 7 7 0 14 +133 3. ASVEL 8 3 5 11 - 41 4. Fenerbahce Ulker 8 3 5 11 - 58 5. Cibona 8 2 6 10 -100 6. Žalgiris 7 1 6 8 - 47

SKUPINA B: Lietivos Rytas - Olympiakos 83-89 - Nikola Vujčić igrao je 11 minuta za Olympiakos i ubacio 6 koševa (šut za dva 1-3, slobodna bacanja 4-4) uz 2 skoka

TABLICA: 1. Olympiakos 8 6 2 14 +68 2. Unicaja 7 5 2 12 +21 3. Lietuvos Rytas 8 4 4 12 -11 4. Partizan 7 4 3 11 -18 5. Efes Pilsen 7 3 4 10 +10 6. Entante Orleanaise 7 0 7 7 -70

SKUPINA C: Caja Laboral - Union Olimpija 62-53 - Stanko Barać igrao je za Caju Laboral 17 minuta i postigao 8 koševa (šut za dva 4-8, slobodna bacanja 0-2) uz 3skoka i 1 asistenciju Lottomatica - Maroussi 74-87

TABLICA: 1. Caja Laboral 8 6 2 14 +37 2. Maccabi Tel-Aviv 7 5 2 12 +50 3. CSKA Moskva 7 5 2 12 +21 4. Maroussi 8 3 5 11 -20 5. Lottomatica 8 3 5 11 -25 6. Union olimpija 8 1 7 9 -63

SKUPINA D: EWE Baskets - Himki 49-62 - Jasmin Perković igrao je 26 minuta za EWE Baskets i ubacio 18 koševa (šut za dva 6-11, trica 1-2, slobodna bacanja 3-3) uz 6 skokova i 1 asistenciju

TABLICA: 1. Panathinaikos 7 6 1 13 + 93 2. Himki 8 5 3 13 - 4 3. Real Madrid 7 5 2 12 + 90 4. Asseco Prokom 7 3 4 10 - 47 5. Armani Jeans 7 2 5 9 - 5 6. EWE Baskets 8 1 7 9 -127