Fenomenalni Nadal pokorio i Wimbledon!

Rafael Nadal je do svog drugog naslova u All England Clubu stigao vrlo lako, pobjedom 6:3, 7:5, 6:4 protiv Čeha Tomaša Berdycha za dva sata 13 minuta igre.

4.7.2010.
20:33

arti-201007030231006Nadalu, koji je prije mjesec dana napunio 24 godine, trijumf u Wimbledonu je osmi Grand Slam naslov u karijeri, osvojio je još i pet Roland Garrosa, te jedan Australian Open.

arti-201006060267006Berdychu je nastup u finalu Wimbledona bio prvi finale nekog Grand Slama u karijeri, no svi koji su se nadali da bi nakon fenomenalnih partija protiv Federera u četvrtfinalu i Đokovića u polufinalu mogao pomesti i neuništivog Španjolca, grdno su se prevarili.

Nadal je od početka susreta igrao svoj atomski tenis i u ključnim trenucima sva tri seta malo dodavao gas uzevši protivniku servis. U prvom je doslovno pregazio nervoznog Čeha, napravivši dva breaka, u drugom je Rafa stisnuo kod 6:5, a u trećem kod 4:4.

Imao je i Čeh svojih šansi, ali od četiri break-prilike nije iskoristio niti jednu, dok je Nadal to napravio četiri od šest puta.

Lagan je posao u subotnjem finalu imala i Serena Williams. Prva tenisačica svijeta je za samo 67 minuta u finalu svladala Ruskinju Veru Zvonarjevu sa 6:3, 6:2 i osvojila svoj četvrti naslov u All England Clubu.

Indijac Leander Paes i Zimbabveanka Cara Black pobjednici su Wimbledona u konkurenciji mješovitih parova. Oni su u finalu sa 6:4, 7:6 (5) svladali Južnoafrikanca Wesleya Moodiea i Amerikanku Lisu Raymond.