Eurogol Rakitića za pobjedu!

Hrvatski reprezentativac svojim je pogotkom u 83. minuti osigurao Schalkeu 04 pobjedu 2:1 protiv najvećeg rivala Borussije iz Dortmunda u prvoj utakmici 24. kola Bundeslige.

27.2.2010.
1:04

Ivan Rakitić je sjajnim pogotkom u sam desni gornji kut donio tri boda svojoj momčadi, te se iskupio za skrivljeni kazneni udarac iz kojega su gosti iz Dortmunda poveli.

"Nakon što sam skrivio jedanaesterac morao sam napraviti i nešto dobro. Osjećaj nakon postizanja gola je neopisiv. Naježio sam se od potpore navijača. Hvala im još jednom na bodrenju. Kako se čini, težak rad dolazi na naplatu", izjavio je hrvatski reprezentativac koji je igrao svih 90 minuta za Schalke.

Inače, povela je Borussija golom Sahina u 47. minuti iz jedanaesterca, dok je za Rudare izjednačio je Hoewedes dvadeset minuta kasnije.

Ovom pobjedom Schalke se približio na bod zaostatka za vodećim dvojcem – Bayerom iz Leverkusena i Bayernom iz Münchena, uz utakmicu više.