Eduardov prvi gol nakon tri mjeseca!

Hrvatski je napadač posljednji pogodak u dresu Arsenala postigao još 19. rujna protiv Wigana. Tromjesečni golgeterski post Dudu je konačno okončao u slavlju nad Hull Cityjem sa 3:0.

19.12.2009.
22:54

Eduardo da Silva je odlično odradio ljetne pripreme i punom snagom ušao u novu sezonu. Tijekom kolovoza i rujna je zabijao golove kao na traci, bilo u dresu hrvatske reprezentacije (Bjelorusija, Engleska) ili Arsenala (Glasgow Celtic, Everton, Standard Liege).

Golgeterska kriza uslijedila je nakon 19. rujna kada je Dudu pomalo s(p)retno zabio treći pogodak u pobjedi Topnika nad Wiganom 4:0. Potom je stigla i ozljeda bedernog mišića, koja je hrvatskog napadača na neko vrijeme udaljila od travnjaka.

Krajem studenog Arsene Wenger mu je ukazao veliko povjerenje, uvrstivši ga u prvih 11 protiv Chelseaja, no lošija igra i poraz (0:3) idućih su tjedana Dudua udaljili od početne postave.

U ovom kolu protiv Hull Cityja hrvatski je napadač od prve miniute istrčao na stadion Emirates, a konačno je prekinuo i golgeterski post.

Dudu je imao dvije dobre šanse u 22. i 27. minuti – prvom prigodom je pucao pored vrata, a u drugoj prilici se ispriječila obrana Hulla, koju je slomio tek Brazilac Denilson prekrasnim slobodnjakom u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela.

U nastavku dvoboja je prvo vratar Almunia obranio jedanaesterac Hullovom napadaču Geovanniju, a u 59. minuti je Eduardo nakon tri mjeseca ili 10 utakmica stanke konačno zabio pogodak u Premiershipu.

Sjajan dupli pas odigrali su Alex Song i Abu Diaby, koji je asistirao usamljenom Duduu za 2:0 Arsenala.

Hrvatski napadač je igru napustio u 75. minuti kada ga je zamijenio Theo Walcott, a pet minuta kasnije Topnici su potvrdili pobjedu pogotkom igrača utakmice Diabyja. Francuz je odigrao dupli pas s Aršavinom i potom probio gostujućeg vratara Boaza Myhilla.