Eduardov debi iz snova za Šahtar!

Hrvatski napadač debitirao je za Šahtar pred domaćim navijačima i obilježio ga je na svoj način – pogotkom protiv Sevastopolja.

7.8.2010.
22:43

Kao što je i najavio, trener Mircea Lucescu je od prve minute u sastava Šahtara gurnuo ovoljetno pojačanje iz Arsenala. Eduardo je u društvu brojnih Brazilaca stalno prijetio gostujućim vratima, a prvi je Sevastopolj načeo Fernandinho u 26. minuti.

Tri minute prije isteka prvoga poluvremena Dudu je upisao svoj prvijenac u dresu kluba iz Donjecka, a po povratku iz svlačionice zamijenio ga je Adriano, koji je odmah u prvoj minuti nastavka postigao treći zgoditak za domaćine.

Nakon sat vremena igre, Šahtar je već vodio 4:0, a strijelac je bio 20-godišnji Brazilac Douglas Costa de Souza. Uvjerljivu pobjedu Eduardove nove momčadi potvrdio je Bolivijac Marcelo Moreno Martins u 73. minuti.

Kapetan Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar koji nakon pet kola ukrajinskog prvenstva ima 13 bodova (četiri pobjede i remi).