Drogba i društvo osigurali drugi krug

U susretu drugog kola B skupine afričkog Kupa nacija Obala Bjelokosti je u Cabindi pobijedila Ganu s 3:1 i tako osigurala plasman u drugi krug natjecanja.

15.1.2010.
23:45

Slonovi su došli do pobjede premda su od 56. minute igrali bez isključenog braniča Emmanuel Ebouea, a čak dva gola pobjednički sastav je postigao s igračem manje.

Strijelci su bili Gervinho (23), Siaka Tiene (67) i Didier Drogba (90), dok je poraz Gane ublažio Asamoah Gyan iz jedanaesterca u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Drugi susret iz ove skupine, Burkina Faso - Togo nije odigran jer je Togo napustio prvenstvo nakon terorističkog napada na njihov autobus u kojem su poginule tri osobe.

Na ljestvici skupine vodi Obala Bjelokosti s četiri boda, na drugom mjestu je Burkina Faso s jednim bodom, dok je na začelju Gana bez bodova. Drugi putnik u četvrtfinale bit će poznat nakon posljednje utakmice iz skupine u kojoj se sastaju Gana i Burkina Faso. Ganu vodi dalje samo pobjeda, dok je Burkini Faso dovoljan i remi.

Poredak:

1. O.Bjelokosti 2 1 1 0 3:1 4 2. Burkina Faso 1 0 1 0 0:0 1 3. Gana 1 0 0 1 1:3 0