Dinamovi klinci uz eurogol Šituma razbili Moskvu

Komorski, Tomečak, Barbarić i društvo su u pripremnoj utakmici pobijedili šestu momčad Rusije s 2:0.

10.2.2010.
19:20

Belek. Igralište hotela Rixos. Gledatelja 100. Sudac: Oktan Kahriman (Antalya) Strijelci: 1:0 - Kramarić (22), 2:0 - Šitum (87)

DINAMO: Turina (od 78. Vidaković) - Etto, Kovač, Barbarić, Komorski - Tomečak (od 46. Šitum), Calello (od. 80. Vrsaljko), Tomić (od 46. Mlinar), Antolić (od 71. Morales) - Dodo (od 76. Mihaljević), Kramarić (od. 46. Slepička) MOSKVA: Amelčenko - Vasanović, Ilič, Janarad, Da Costa - Šešukov, Repko, Golišev, Strelkov - Blatnjak, JakupkaDinamo je nakon slavlja nad Hirošimom, Clujom i Teplicama skinuo možda i najdraži skalp u dosadašnjem dijelu turskih priprema jer je pobjedu 2:0 protiv Moskve u Beleku izborio Dinamov 'dječji vrtić'.

arti-201002100390006Rusi su u manjem dijelu prvoga poluvremena bili bolja momčad na terenu, ali ipak nisu stvarali opasnije prilike. U nastavku su par puta ozbiljnije zaprijetili, no svoj dan je imao vratar Ivan Turina koji je skinuo dva zicera, dok ga je jednom pomazila sreća pa se lopta od stative odbila u njegovu glavu.

Hrvatski prvak je do vodstva došao u 22. minuti nakon centaršuta Domagoja Antolića kojeg je Andrej Kramarić glavom spremio u mrežu, dok je drugi gol tri minute prije kraja bio remek-djelo Marija Šituma.

Mlada Dinamova nada je 'biciklom' na pod srušila svog braniča, a onda ljevicom pogodila rašlje protivničkog gola.

U posljednjoj minuti utakmice popustili su živci nakon grubog prekršaja na Mlinaru, no ipak nije došlo do većeg incidenta, javljaju Sportske novosti.