Deseta domaća pobjeda Kojota u nizu

Phoenix Coyotesi zadržali su pobjednički niz nakon što su na domaćem ledu s 3:2 pobijedili Vancouver Canuckse i tako stigli do desetog uzastopnog trijumfa kod kuće.

30.12.2009.
12:19

Lauri Korpikoski je zabio jedini pogodak u kaznenim udarcima za pobjedu nad Canucksima i tako pridonio ostvarenju 16. pobjede na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Jason LaBarbera, koji je mijenjao standarnog Phoenixovog vratara Ilju Brizgalova, branio je solidno, te sakupio 28 obrana, uključujući i četiri obrane u produžetku.

Ed Jovanovski je doveo Coyotese do vodstva u drugoj trećini prije nego je samo minutu kasnije izjednačio Mikael Samuelsson. Petr Prucha je ponovno doveo domaćine u vodstvo 2:1 tri minute prije kraja druge dionice.

Gosti iz Vancouvera su izborili produžetak kada je Kyle Wellwood zabio gol šest minuta prije kraja. Međutim, pri izvođenju kaznenih udaraca neuspješni su bili Wellwood, Samuelsson i Mason Raymond.

Ova je pobjeda dovela Phoenixe na dva boda od vodećih u Pacifičkoj diviziji, San Jose Sharksa.

Rezultati:

NY Islanders - Columbus Blue Jackets 2:1 P Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 4:3 St. Louis Blues - Nashville Predators 3:4 Dallas Stars - Chicago Blackhawks 5:4 Phoenix Coyotes - Vancouver Canucks 3:2 P Anaheim Ducks - Minnesota Wild 4:2