Čudesni Ibričić za podvig Hajduka!

Splićani su u 34. minuti gubili 0:1 od Rumunja, ali pred 35.000 navijača jednostavno nisu mogli kiksati.

20.8.2010.
0:19

Split. Stadion Poljud. Sudac: Antonio Damato (Italija). Strijelci: 0:1 - Frunza (34), 1:1 - Ibričić (39), 2:1 - Ibričić (66), 3:1 - Brkljača (78), 4:1 - Čop (85). HAJDUK: Radošević, Strinić, Buljat, Maloča (Vejić, 87), Oremuš, Trebotić (Brkljača, 73), Andrić, Tomasov, Ibričić, An. Sharbini, Vukušić (Čop, 66). UNIREA: Grigore, Galamaz, Bilasco, Onofras (Neaga, 60), Rusescu (Dale, 73), Nicu, Brandan, Marinescu (Paraschiv, 47), Bordeanu, Maftei, Frunza.Kao što se i očekivalo, nogometaše Hajduka i Unireje dočekala je spektakularna atmosfera, a uoči prvog sučevog zvižduka Poljudom se orila pjesma 35.000 navijača. Splićani su dosta nervozno ušli u utakmicu, no stvorili su prvu priliku preko Anasa Sharbinija, koji je slomio svog čuvara, no pucao je točno u rumunjskog vratara.

U 12. minuti Hajduk je spasila sreća nakon jedne loše reakcije obrane, Onofras je ostao sam pred Radoševićem, ali je pogodio gredu splitskih vrata. Poklepovićevi igrači su se tražili sve do sredine prvog poluvremena, a onda su konačno počeli igrati kako znaju.

U 31. minuti Senijad Ibričić i Sharbini zakuhali su frku pred rumunjskim vratima, ali Anas je uspio pogoditi tek vanjski dio mreže. Odmah u sljedećoj akciji Ibro je uzdrmao stativu nakon sjajne asistencije Sharbinija, ali bila je to najava pogodaka koji su uslijedili.

U 34. minuti su čak trojica igrača Hajduka gledala Frunzu kako prolazi pored njih, Jurica Buljat je zakasnio u blok, pa je rumunjski s igrač lakoćom matirao Radoševića.

Srećom, radost Unireje nije bila dugog vijeka. Poljud je bio u šoku samo pet minuta, a onda je Ibričić majstorijski glavom u padu pogodio 'malu mrežicu' na ubacivanje Sharbinija. Sadržajni prvi dio utakmice zaključio je Maloča udarcem glavom nakon nabacivanja Tomasova.

U nastavak je Hajduk krenuo po drugi pogodak, no mreže su mirovale sve do 66. minute, kada se cijeli Poljud poklonio novoj majstoriji Ibričiča. Najbolji igrač Splićana je u slalomu prošao trojicu Rumunja i potom preciznim udarcem od stative pogodio mrežu. Kakva je to bila eksplozija poljudskih tribina!

No, to nije bio kraj uzbuđenjima, ni golovima. Nedugo nakon što je zamijenio Trebotića, Mario Brkljača je u 78. minuti ostao potpuno sam u šesnaestercu rumunjske momčadi i samo se naklonio za povećanje Hajdukove prednost. Asistent je bio, a tko drugi nego – fenomenalni Senijad Ibričić.

Možda su mnogi pomislili da je tu kraj te divne splitske noći, no prevarili su se. U 85. minuti je Duje Čop, još jedan igrač kojeg je Špaco u drugom dijelu poslao na teren, sjajno okrenuo svog čuvara i ljevicom opet pogodio uz samu stativu za fenomenalnih 4:1. Dugo će se u Splitu pričati o ovoj pobjedi, a slavlje će potrajati do dugo u noć. Torcida je s pjesmom počela već na samom stadionu.