Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Crna kronika /

Ubijeni zaštitar brinuo je o nepokretnoj majci

'Zajedno smo se brinuli o majci i domu, a bio mi je velik oslonac. Čuvaj mamu i pazi na dom, posljednje je što mi je rekao', rekao je brat zaštitara ubijenog u pljački u Dubravi.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

"Čuvaj mamu i pazi na dom!", posljednje su riječi koje je 49-godišnji zaštitar Damir Klapšec izgovorio bratu odlazeći u srijedu ujutro iz kuće na posao. Nekoliko sati kasnije preminuo je od metka pljačkaša poslovnice Volksbanke u Aveniji Dubrava 159 u Zagrebu.

Damir i njegov brat Željko zajedno su živjeli u stanu u Jalševečkoj cesti u Dubravi, a s njima je bila i njihova nepokretna majka o kojoj su brinuli.

"Zajedno smo se brinuli o majci i domu, a bio mi je velik oslonac. U Sokol Mariću bio je zaštitar oko 10 godina. Kad je dobio otkaz u Nami kao trgovac, isprva nije mogao naći posao, pa se na kraju zaposlio kao zaštitar. Kad sam ga ujutro, vrativši se sa svog posla, vidio, nisam ni slutio da će to biti posljednji put. Onome tko je mome bratu oduzeo život neka Bog sudi", drhtavim je glasom novinarima Večernjeg lista ispričao Željko, dodajući kako je majka vijest o smrti sina teško primila.

Podsjetimo, pljačka poslovnice Volksbanke dogodila se u srijedu u 8 sati i 30 minuta. Damir Klapšec pokušao ju je spriječiti ujedno braneći četvero tamošnjih zaposlenika. Nije uspio. Pljačkaš ga je usmrtio pucajući u njega.

'Ovo će se događati sve dok banke ne budu poštivale neka pravila sigurnosti'

Kasnije poslijepodne policija je objavila fotografiju koju je "skinula" sa zapisa videokamere koja snima poslovnicu. Prema toj fotografiji i drugim policiji dostupnim informacijama, traži se čovjek star oko 40-ak godina, visok oko 175 centimetara, s rukavicama na rukama i šarenom kapom na glavi.

Iako je kamera uvijek od pomoći, u policiji upozoravaju da će se ovakve stvari događati sve dok banke ne budu poštivale neka pravila sigurnosti.

"Umjesto da zaštitar stoji iza blindiranog stakla ili da banke imaju rolovrata, koja se blokiraju i imaju kameru, mjere osiguranja su minimalne", kažu u policiji.

Vezani članci:

arti-201012220668006 arti-201012220067006

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike