Cibona stradala od Caje i ispala iz Eurolige

Vukovima je za plasman među osam najboljih momčadi Starog kontinenta trebala pobjeda kod Caje Laboral i slavlje Olympiacosa kod Himkija.

11.3.2010.
23:49

Košarkaši Cibone nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Eurolige jer su u posljednjem, 6. kolu skupine H TOP-a 16 nakon produžetka izgubili na gostovanju u Vitoriji kod Caje Laboral sa 102:90 (18:19, 14:18, 17:18, 29:23, 24:12).

Vukovi su još jednom ove sezone izgubili praktički dobivenu utakmicu. Zahvaljujući prvenstveno odličnom šutu za tricu, ubacili su ih čak 13, igrači hrvatskog prvaka su u 37. minuti imali visokih 14 koševa prednosti (72:58).

Nažalost, za manje od dvije minute domaći su ostvarili seriju 10-0 i uveli dvoboj u neizvjesnu završnicu. U posljednjoj minuti je mladi centar Cibone Leon Radošević promašio čak četiri slobodna bacanja, pa je o pobjedniku odlučivao produžetak.

U njemu se Cibona držala samo u prve dvije minute do rezultata 90:88 za Caju Laboral, a tada je uslijedila nova velika serija od 12-0 domaćih igrača kojom su stigli do na kraju uvjerljive pobjede.

Cibonu su predvodili Marko Tomas s 23 i Vedran Vukušić s 20 koševa, dok je najefikasniji u sastavu Caje Laboral bio Mirza Teletović s 25 ubačaja.

Ovom pobjedom Caja Laboral je osvojila drugo mjesto u skupini i prošla u četvrtfinale iako je u drugoj utakmici ove skupine ruski Himki svladao Olympiacos s 96:83.

Kako su Caja Laboral i Himki ostvarili potpuno isti omjer pobjeda i poraza (3-3), te bili izjednačeni u međusobnom omjeru, o drugom mjestu je odlučivala ukupna koš-razlika u kojoj je španjolska momčad na kraju bila uspješnija za pet poena.

Olympiacos je osvojio prvo mjesto s pet pobjeda i jednim porazom, dok je Cibona posljednja s jednom pobjedom i pet poraza.

Barcelona - Real Madrid Maccabi - Partizan CSKA Moskva - Caja Laboral Olympiakos - Asseco Prokom

SKUPINA E: Panathinaikos - Maroussi 82:79 Barcelona - Partizan 82:64

Ljestvica: 1. Barcelona 6 5 1 +69 11 bodova 2. Partizan 6 3 3 - 3 9 3. Panathinaikos 6 2 4 - 3 8 4. Maroussi 6 2 4 -27 8

SKUPINA F: Real Madrid - Maccabi 64:66 (Ante Tomić igrao je za Real 28 minuta i postigao 10 koševa) Montepaschi - Efes Pilsen 93:87 (Mario Kasun igrao je za Efes Pilsen 18 minuta i postigao 6 koševa

Ljestvica: 1. Maccabi 6 4 2 +21 10 2. Real Madrid 6 3 3 + 3 9 3. Montepaschi 6 3 3 -16 9 4. Efes Pilsen 6 2 4 - 8 8

SKUPINA G: CSKA Moskva - Žalgiris 84:71 Asseco Prokom - Unicaja 63:82

Ljestvica: 1. CSKA Moskva 6 5 1 +46 11 2. Asseco Prokom 6 3 3 +16 9 3. Unicaja 6 2 4 - 2 8 4. Žalgiris 6 2 4 -60 8

SKUPINA H: Caja Laboral - CIBONA 102:90 Himki - Olympiakos 96:83 (Nikola Vujčić igrao je za Olympiakos 14 minuta i postigao 5 koševa)

Ljestvica: 1. Olympiakos 6 5 1 +32 11 2. Caja Laboral 6 3 3 - 6 9 3. Himki 6 3 3 -11 9 4. CIBONA 6 1 5 -15 7