Cibona prosula pobjedu na otvaranju TOP 16 Eurolige

Zagrebački košarkaši doživjeli su poraz na otvaranju drugog dijela Eurolige. Na gostovanju u Rusiji Cibona je 'pala' u zadnjoj četvrtini i izgubila od Himkija 83:70 (17:17, 19:18, 16:18, 17:31).

28.1.2010.
22:17

Vukovi su se odlično držali prve tri četvrtine, no u zadnjoj dionici njihova igra se posve raspala. Na otvaranju posljednje četvrtine Cibona je imala vodstvo od četiri razlike (56:52), no Rusi tada čine preokret serijom 15:3 i dolaze do osam koševa viška (67:59), što su mirno sačuvali do konca utakmice.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Kelly McCarty sa 17 koševa i četiri skoka i Robertas Javtokas (17 koševa i devet skokova).

Cibonu su predvodili Marko Tomas sa 17 koševa, šest skokova i četiri asistencije, Jamont Gordon je dodao 13, a Bojan Bogdanović 12 koševa.