Chelsea se poklonio velikom Interu

Dugo je bio iščekivan dvoboj talijanskog i engleskog giganta, a nakon prvih 90 minuta velikog obračuna prednost su izborili nogometaši Intera i pred svojim navijačima u Milanu slavili 2:1.

25.2.2010.
0:43

MILAN, Stadion San SiroSudac: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez iz Španjolske Strijelci: 1:0 Milito (2), 1:1 Kalou (51), 2:1 Cambiasso (55) Žuti kartoni: Motta, Milito / Kalou, Drogba

INTER: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti - Stanković (od 85. Muntari), Cambiasso, Thiago Motta (od 58. Balotelli) - Sneijder - Milito, Eto'o (od 68. Pandev)

CHELSEA: Čech (od 62. Hilario) - Ivanović, Terry, Carvalho, Malouda - Obi Mikel, Ballack, Lampard - Kalou (od 78. Sturridge), Drogba, Anelkaarti-201002230679006Dvoboj osmine finala između Intera i Chelsea bio je iščekivan danima ako ne i tjednima. Ne samo zbog toga što je sudbina već u tako ranoj fazi spojila ove dvije superjake momčadi, već zbog toga što je trener NerazzurraJose Mourinho vodio i englesku momčad, a kasnije svako malo preko medija upućivao otrovne strelice prema Stamford Bridgeu.

arti-201002240776006Dvoboj je počeo očekivano s puno trke i žustrine, a domaćini su prvih nekoliko minuta nošeni publikom - letjeli po terenu. Snažan pritisak Intera rezultirao je pogotkom već u trećoj minuti utakmice.

Milito je primio loptu na desetak metara iskosa od gola Cecha, sjajno izvrtio Terryja i pogodio prvi kut nemoćnog vratara Bluesa.

Gostima je trebalo petnaestak minuta da se oporave od ranog šoka, a kada su sredinom prvog poluvremena preuzeli inicijativu mogli su vrlo lako do izjednačenja - no najprije je Drogba zatresao vratnicu, da bi kasnije neprecizan bio i Ballack.

Do kraja poluvremena, jedinu ozbiljniju prigodu imao je Eto'o, ali nije realizirao vrlo izglednu šansu s ruba peterca.

Drugo poluvrijeme krenulo je poput prvog - živo i s puno dinamike, a gosti su nakon nepunih pet minuta poništili rezultatski minus.

Dugo je jednu polukontru vukao Ivanović pa uposlio Kaloua na 20-ak metara od gola Cesara. Tamnoputi napadač fino je naciljao suprotni kut i pogodio, no čini se da mu je pri postizanju pogotka mnogo pomogla i činjenica da je domaćem vrataru mreže nekoliko igrača blokiralo pogled, te se nije stigao na vrijeme postaviti.

Vodstvo Chelseaja trajalo je svega četiri minute. Cambiasso se našao na odbijenoj lopti u šesnaestercu Engleza, te je odbijanac najprije tukao u blok, da bi u popravnom pogodio mrežu nemoćnog Cecha.

Nakon ponovnog vodstva Inter se malo povukao i počeo više čuvati loptu, posebice na sredini terena. Nije se više Nerazzurrima toliko žurilo naprijed. No, zato je Chelsea ponovno stisnuo gas - najbliže izjednačenju bili su u 69. minuti kada je Anelkin udarac odlično zaustavio Cesar.

Do kraja je i Ballack imao dobru priliku na početku sudačke nadoknade, no nije uspio dobro zahvatiti loptu i prilika je otišla u nepovrat.

Nakon prvih 90 minuta i dalje je sve otvoreno. Inter ima prednost od 2:1, ali Chelsea će pred svojim navijačima u uzvratu tražiti put u četvrtfinale. Pogodak u gostima može im uvelike olakšati taj pothvat.