Četvorka Hajduka, raspucao se Anas Sharbini!

Hrvatski predstavnici u Europskoj ligi nisu se proslavili na svom terenu. Dinamo je minimalno svladao Zadar, a čak je u završnici grčevito branio gol prednost.

7.11.2010.
20:14

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 4.500. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Strijelci: 1:0 - Trebotić (49), 2:0 - An. Sharbini (62), 3:0 - Ibričić (74), 3:1 - Krstanović (77), 4:1 - An. Sharbini (88).Nakon nogometne lekcije koju im je u četvrtak održao ruski Zenit, nogometaši Hajduka dočekali su Zagreb i odigrali još jedno poluvrijeme za zaborav. Jedan rani pokušaj Vukušića i udarac glavom Ibričića u 38. minuti je sve što su igrači Goran Vučevića pokazali u prvom dijelu.

Gosti iz Kranjčevićeve cijelo su vrijeme opasno prijetili iz kontranapada, a u samoj završnici prvoga poluvremena imala su nekoliko sjajnih prilika za pogodak.

U 42. minuti, nakon odličnog duplog pasa s Krstanovićem, Šoršić je pucao, ali je Danijel Subašić ponovno bio Hajdukov spasitelj. U 45. minuti je Besart Abdurahimi prošao kroz domaću obranu, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Nakon što je Nenad Gračan dobio otkaz momčad Rijeke od nedjelje vodi Elvis Scoria koji je dogovorio suradnju na godinu i pol. Scoria je kao trener došao na Kantridu 2004. godine te iste sezone osvojio kup s Rijekom nakon 26 godina, no već slijedeće sezone napustio je klupu nakon domaćeg poraza od Dinama 0:1, trećeg u nizu u prvenstvu. Pet godina kasnije Scoria se vratio na Kantridu.Odmah na početku drugoga poluvremena Hajduk je konačno poveo, a sve je obavio Dino Trebotić, koji je vukao loptu 30-tak metara, a potom precizno naciljao lijevom nogom suparničku mrežu. U 62. minuti, nakon dvostrukog proigravanja, Anas Sharbini je lijepim pogotkom matirao gostujućeg golmana Višića.

Splićani su ubrzo stigli i do trećeg gola, ubacio je Oremuš, a u strijelce se upisao najbolji domaći igrač Senijad Ibričić. Niti tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Samo tri minute kasnije Krstanović je zabio za Zagreb, a potom su gosti imali nekoliko velikih šansi za drugi pogodak. U čak dvije situaciji hajdukovci su spašavali svoju mrežu izbijanjem lopte s gol-linije.

Ipak, sve je u 88. minuti riješio Anas Sharbini fenomenalnim udarcem s vrha šesnaesterca, potvrdivši devetu pobjedu Hajduka ove sezone. Unatoč uvjerljivom slavlju, Splićani su i u ovom susretu bili sve samo ne uvjerljivi, pa se može reći da kriza još uvijek stanuje na Poljudu. Zagreb. Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 5.000. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Strijelci: 1:0 - Tomečak (10).Za razliku od utakmice protiv Club Bruggea, u kojoj je Dinamo upisao veliku europsku pobjedu, Vahid Halilhodžić je za prvenstveni dvoboj sa Zadranima napravio čak šest promjena.

Od prve minute su zaigrali Rukavina, Tomečak, Sylvestr, Etto, Morales i Ademi, a upravo su svježi igrači u 10. minuti donijeli prednost zagrebačkom klubu. Rukavina je odlično proigrao Tomečaka, koji je sa sedam-osam metara zakucao loptu u suparničku mrežu.

Nedugo nakon toga trener Dinama bio je prisiljen iz igre povući ozlijeđenog Milana Badelja, a na teren poslati Sammira kojeg je planirao odmoriti. Rano vodstvo kao da je uspavalo Halilhodžićeve igrače koji su do kraja utakmice bili gotovo bezopasni.

U nastavku utakmice Zadar je opasnije prijetio, u izglednim prilikama su se našli Santini i Terkeš, ali je Ivan Kelava opet imao svoj dan.

U samoj završnici gledali smo gotovo nevjerojatnu sliku na Maksimiru, Dinamo je grčevito branio minimalnu prednost, ali pritisak Zadrani nije urodio plodom.

Na kraju je jedan, jedini udarac kojeg su zagrebački nogometaši uputili u okvir zadarskih vrata, onaj Tomečaka iz 10. minute – presudio pobjednika. Dinamo je ovim trijumfom zadržao četiri boda prednosti ispred Hajduka na vrhu ljestvice HNL-a.

1. Dinamo 14 11 2 1 30:8 35 2. Hajduk 14 9 4 1 33:11 31 3. Cibalia 14 8 3 3 20:9 27 4. Split 14 8 2 4 19:8 26 5. Varaždin 14 6 5 3 15:15 23 6. Rijeka 14 6 3 5 17:19 21 7. Slaven Belupo 14 6 2 6 13:13 20 8. Zagreb 14 6 2 6 16:17 20 9. Inter 14 6 2 6 13:16 20 10. Karlovac 14 6 1 7 14:14 19 11. Osijek 14 4 5 5 17:17 17 12. Zadar 14 5 1 8 18:22 16 13. Lokomotiva 14 4 3 7 11:22 15 14. Šibenik 14 3 5 6 14:15 14 15. Istra 1961 14 1 3 10 8:26 6 16. Hrvatski dragovoljac 14 0 3 11 6:32 3