Celticsi ipak pobjegli sjajnom Kralju Jamesu

U velikom okršaju ponajboljih momčadi NBA lige, Boston je u svom TD Gardenu porazio Cleveland Cavalierse 117:113, unatoč sjajnom Lebronu Jamesu koji je zabio čak 42 koša.

5.4.2010.
13:40

Boston Celticsi uspjeli su doći do čak 22 koša prednosti u trećoj četvrtini, a u zadnju su ušli s razlikom od 17 poena. Međutim, dogodio se veliki preokret. Na krilima Kralja Jamesa, Cavsi su napravili seriju 23:5 i došli do prvog vodstva od 104:103 zahvaljujući košu Anthonyja Parkera, tri minute do kraja.

Boston je vratio vodstvo s dva slobodna bacanja Garnetta, a onda i tricom Raya Allena za 112:108.

U dramatičlnoj završnici, James je imao priliku donijeti gostima pobjedu tricom u zadnjim sekundama, ali se lopta odbila od obruča 3.2 sekunde prije kraja.

Ray Allen je zabio 33 koša, najviše ove sezone, uljučujući i šestu tricu 47 sekundi prije kraja utakmice, a James je na drugoj strani utakmicu završio sa 42 poena, od kojih je 20 postigao u zadnjoj četvrtini, ali i promašio dva slobodna bacanja te tricu u zadnjim sekundama utakmice.

Kevin Garnett je zabio 19 koševa, a Rajon Rondo 16 uz 14 asistencija za Boston (48-28), koji je prekinuo niz od tri poraza.

Unatoč ovom porazu, Cleveland ima najbolji omjer pobjeda i poraza u ligi - 60 prema 17.