Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Danas /

Beograd dobija novu najvišu zgradu

Na Novom Beogradu niče kula visoka 146 metara

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Beograd će u naredne dve godine dobiti novu najvišu zgradu koja će sa svojih 146 metara nadmašiti dosadašnjeg lidera u visini - Poslovni centar Ušće.

Kula od 39 spratova nalaziće se u sklopu luksuznog naselja West 65 u Novom Beogradu koji će prve stanovnike primiti do aprila ove godine kada će od ukupno 514 stanova biti useljivo 150, piše list 24 sata.

Ovaj stambeno-poslovni kompleks na atraktivnoj lokaciji u Ulici Omladinskih brigada dugo će još ostati u samom vrhu gradskih nebodera s obzirom da je studijom visokih objekata gradnja u Beogradu ograničena na maksimalnih 150 metara.

Kula će se prostirati na 37.058 kvadrata, a u njenom sklopu, kao dve nezavisne organizacione celine, planirani su poslovni prostor i hotelski apartmani sa obezbeđenih 545 parking mesta.

U naselju će biti i vrtić, tržni centar, dečje igralište, trg i 1.300 parking mesta. Stambeni kvadrat će koštati 2.000 evra sa PDV-om.

- Zamisao projektanata bila je da u komforno i moderno naselje unesu i duh starog grada, pa će tako pešačke zone unutar kompleksa podsećati na one u Ulici kneza Mihaila - kaže Siniša Važić, zamenik direktora prodaje kompanije PFB Beograd, koja je glavni izvođač radova i lokalna članica građevinske kompanije PSP Farman, investitora ovog projekta vrednog 170 miliona evra.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike