Ante Tomić sjajan u velikom preokretu Reala!

Bivši centar Zagreba briljirao je u domaćoj 77:69 pobjedi Real Madrida protiv jakog Montepaschija u skupini F TOP-a 16 Eurolige.

25.2.2010.
22:27

Real je na poluvremenu imao pet koševa zaostatka, a s istom su razlikom obje momčadi ušle u posljednju četvrtinu. Ante Tomić je u tom periodu zabio sedam od ukupno 12 svojih koševa.

Za dva poena gađao je 5-8, a sa crte slobodnih bacanja 2-4. Tome je pridodao i devet skokova, od toga četiri u napadu, kao najbolji skakač susreta. Za 21 minuti na terenu imao je i tri asistencije te jednu izgubljenu loptu.

Real je u posljednjoj dionici ubacio u petu brzinu te napravio čak 13 koševa razlike (29-16), što je bilo više nego doboljno za uvjerljivu pobjedu.

U redovima talijanske momčadi najbolji je bio Romain Sato sa 17 koešva i osam skokova.

Situacija u skupini F sada je vrlo zanimljiva, jer sve četiri momčadi - Maccabi, Real, Efes Pilsen i Montepaschi imaju po dvije pobjede i dva poraza.

Uspješan je bio i drugi španjolski div u skupini E. Barcelona je na gostovanju kod Panathinaikosa tijekom cijele utakmice imala mali rezultatski minus, a onda majstorski, sredinom posljednje četvrtine dodala gas i slavila 70:67.

Partizan je u istoj skupini tijesno pobijedio grčki Maroussi 79:76 u Beogradu.

Barcelona i Parizan sada imaju po 3 pobjede i jedan poraz, Maroussi je na omjeru 2-2, a Panathinaikos niti nakon četvrte utakkmice ne zna za pobjedu.

arti-201002240787006U susretu četvrtog kola H skupine drugog kruga Eurolige, Caja Laboral je u Rusiji pobijedila Himki 94:83.

Najzaslužniji za pobjedu španjolskog sastava bili su Mirza Teletović sa 25 koševa, Fernando San Emeterio sa 16, te Carl English s 13.

Hrvatski košarkaš Stanko Barać upisao je 10 koševa uz tri skoka. U ruskim redovima najbolji su bili Keith Langerford sa 27 i Robertas Javtokas sa 17 koševa.

Nakon četiri kola vodeću poziciju u skupini drži Olympiakos sa četiri pobjede, Himki i Caja Laboral imaju po dvije pobjede i dva poraza, dok je Cibona na začelju skupine sa četiri poraza.