Amerikanci zavili Sloveniju u crno!

Iako bi zapravo trebali biti sretni bodom iz utakmice s jakim SAD-a, Slovenci nakon drugog kola skupine C mogu samo očajavati.

18.6.2010.
20:22

Skupina C Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Koman Coulibaly (Mali). Strijelac: 1:0 - Birsa (13), 2:0 - Ljubijankič (42), 2:1 - Donovan (48), 2:2 - Bradley (82). SLOVENIJA: Hadanovič - Jokić, Cesar, Šuler, Brečko - Kirm, Radosavljević, Koren, Birsa (Dedič, 87) - Novakovič, Ljubijankič (Pečnik, 74, Komac, 90+2). SAD: Howard - Bocanegra, Onyewu (Gomez, 80), DeMerit, Cherundolo - Dempsey, Bradley, Torres (Edu, 46), Donovan - Findley (Feilhaber, 46), Altidore.U susretu 2. kola skupine C Svjetskog nogometnog prvenstva Slovenija i SAD su u Johannesburgu na stadionu Ellis Park igrali 2:2 (2:0).

arti-201006180504006Slovenska reprezentacija bila je vrlo blizu tomu da postane prva koja je i teoretski osigurala nastup u osmini finala, na poluvremenu dvoboja protiv SAD-a vodila je 2:0, ali u drugih 45 minuta nije izdržala američki pritisak, te na kraju može biti sretna i s osvojenim jednim bodom.

Slovenija je povela u 13. minuti odličnim udarcem Valtera Birse s više od 20 metara. Birsa je pogodio sam gornji lijevi kut Howardova gola, a američki vratar je ostao ukopan na mjestu.

arti-201006130104006U završnici prvoga poluvremena Amerikanci su imali sjajnu priliku za izjednačenje, Findley je na desnom krilu pronašao Dempseya, uslijedio je ubačaj u peterac, ali je Brečko uspio izbiti loptu tik ispred Donovana koji se spremao pogurnuti ju u gol.

Odmah u sljedećem napadu Slovenija je povela 2:0. Novakovič je sjajno uposlio Ljubijankiča koji je lijepim plasiranim udarcem poslao loptu iza Howarda u mrežu.

Početkom nastavka Amerikanci su se vratili u igru zahvaljujući kiksu Cesara koje je u čistoj situaciji promašio loptu, do nje je stigao Landon Donovan koji je topovskim udarcem zakucao loptu iza Handanoviča.

Izjednačenje je uslijedilo u 82. minuti. Jedno u nizu ubacivanja u kazneni prostor Slovenije Altidore je uspio glavom spustiti na put Michaela Bradleya koji je prisebno svladao slovenskog vratara.

Amerikanci su postigli i treći pogodak u 85. minuti, ali gol Edua nakon ubacivanja Donovana slabi sudac Coulibaly iz Malija je poništio zbog navodnog prekršaja u napadu.

U drugom susretu 2. kola u ovoj skupini igrat će Engleska i Alžir. Na ljestvici vodi Slovenija sa četiri boda, SAD imaju dva, Engleska jedan, a Alžir je bez bodova.