Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
ZA MILIJARDU DOLARA: /

Teslin konkurent otvara tvornicu u njihovom dvorištu za 4500 radnika

Inovativna inženjerska kompanija za inteligentna električna vozila i mobilna rješenja Faraday Future planira uložiti milijardu dolara u gradnju tvornice električnih automobila u SAD-u.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Faraday Future ima sjedište u južnoj Kaliforniji i dosada su otkrili vrlo malo o svojim planovima, kao i o financijskoj podršci ili resursima. Žele osporiti vodeću poziciju Tesle na tržištu električnih automobila i njihov tim obuhvaća oko 400 bivših inženjera i direktora te američke kompanije i njemačkog BMW-a, stoji na njihovoj internetskoj stranici.

Najavljuju električna vozila "koja će jamčiti pametnu i besprijekornu povezanost s vanjskim svijetom". Prototip bi prema podacima na internetskoj stranici trebao biti predstavljen u siječnju iduće godine na sajmu potrošačke elektronike u Las Vegasu.

Kompanija je dobila ime po britanskom kemičaru i fizičaru Michaelu Faradayu koji je otkrio načela elektromagnetske indukcije a prema istraživačkoj kompaniji CB Insights, među njihovim je investitorima kineski poduzetnik Jia Yueting.

U četvrtak su na internetskoj stranici najavili da će uložiti milijardu dolara u gradnju tvornice u blizini Las Vegasa, koja će biti "nešto više od običnog pogona" i prostirat će se na 280 tisuća prostornih metara površine. Zamišljena je kao poligon za "strastvene kreatore i marljive vizionare na kojem će se dorađivati i realizirati novi koncepti", tvrde u kompaniji.

Pogon će u regiji kreirati 4.500 radnih mjesta.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike