Fantastični Marquez ima i devetu pobjedu zaredom!

I u devetoj utrci sezone Svjetskog motociklističkog prvenstva pobjednik u klasi MotoGP je isti. Aktualni svjetski prvak Marc Marquez (Honda) pokorio je konkurenciju i na Velikoj nagradi Njemačke.

13.7.2014.
16:39

Utrka na Sachsenringu imala je vrlo neobičan start. Naime, uoči početka se spustio pljusak, pa su svi vozači odlučili krenuti na gumama za mokro. No, tijekom kruga zagrijavanja su shvatili da se staza suši puno brže od očekivanja, pa je većina ipak odlučila startati iz boksa na gumama za suho.

Usamljen je tako na startu ostao Nijemac Stefan Bradl (LCR Honda), no od toga u konačnici nije imao nikakve koristi jer je završio tek na 16. mjestu. Marquez je, kao i većina društva, krenuo iz boksa, ali je već u šestom krugu prestigao Bradla i zasjeo na čelo. Neko je vrijeme vodio borbu s momčadskim kolegom Danijem Pedrosom, ali u konačnici je slavio s gotovo sekundom i pol prednosti.

Španjolac se tako još malo približio dosegu velikog Giacoma Agostinija koji je 1970. godine pobijedio u prvih deset utrka prvenstva.

Za trostruko španjolsko slavlje u Njemačkoj pobrinuo se Jorge Lorenzo (Yamaha) koji je osvojio treće mjesto.

1. Marc Marquez (Honda) 41:47.664 2. Dani Pedrosa (Honda) +1.466 3. Jorge Lorenzo (Yamaha) +10.317 4. Valentino Rossi (Yamaha) +19.194 5. Andrea Iannone (Pramac Ducati) +23.509 6. Aleix Espargaro (Forward Yamaha) +27.809 7. Pol Espargaro (Tech 3 Yamaha) +33.253 8. Andrea Dovizioso (Ducati) +33.868 9. Alvaro Bautista (Gresini Honda) +34.231 10. Cal Crutchlow (Ducati) +34.676 ...