NAKON DERBIJA / Veliki rival, ali i bivši suigrač poklonio se Rakitiću: 'Bili smo više rivali nego suigrači, a divim mu se zbog toga'

Ivan Rakitić zabio je sjajan gol u derbiju Seville i Betisa

13.11.2023.
10:22

U susretu 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva, velikom seviljskom derbiju, Sevilla i Real Betis su odigrali 1-1, a pogodak za domaćine zabio je Ivan Rakitić.

KAKAV GOL /

Bomba kakvu ne brane niti dva golmana: Rakitić golčinom donio bod Sevilli u velikom derbiju

KAKAV GOL /

Bolju igru Betis je okrunio vodstvom u 72. minuti, a pogodak je postigao Ayoze Perez. Sedam minuta kasnije domaćin je izjednačio nakon fantatičnog gola Ivana Rakitića. Bivši hrvatski reprezentativac je sjajno opalio sa više od 20 metara pogodivši za 1-1.

U završnici susreta obje su momčadi mogle do punog plijena, no Bellerin za Betis i Gudelj kod domaćina nisu bili precizni. Betis se nalazi na sedmom, a Sevilla na 13. mjestu.

"U prvom poluvremenu su oni bili bolji, u drugom mi. Trebamo više smirenosti, pokušavamo imati posjed lopte, a onda ulazimo prebrzo u zadnjih 30 metara, moramo imati više samopouzdanja"; rekao je Rakitić koji je dao podršku treneru Diegu Alonsu.

"Vidim puno dobrih stvari u posljednjih nekoliko utakmica, moramo biti bolji nakon reprezentativne pauze."

Rakitića je pak nakon utakmice hvalio veznjak Betisa Isco, s kojim je dijelio svlačionicu i u Sevilli, a veže ih i veliko rivalstvo dok je jedan nosio dres Reala, a drugi Barcelone.

"Bili smo više rivali nego suigrači, a divim mu se zbog karijere koju je napravio. U mojem kratkom vremenu u Sevilli dobro me prihvatio", rekao je Isco pa se osvrnuo na Raketinu bombu za 1-1.

"Zabio je uistinu sjajan gol."

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO