KAKAV GOL / Bomba kakvu ne brane niti dva golmana: Rakitić golčinom donio bod Sevilli u velikom derbiju

Drugi mu je to gol sezone u Primeri, prvi je zabio prije dva tjedna protiv Cadiza

12.11.2023.
20:28

Ivan Rakitić zabio je drugi gol sezone u Primeri, i to kakav, golčinu s 25 metara u gradskom derbiju 13. kola u kojem je njegova Sevilla odigrala 1-1 protiv Betisa.

HRVATI U INOZEMSTVU /

Gvardiol i Kovačić igrali u ludom derbiju s osam golova: Hrvatski branič zabio za bod u Bundesligi

Betis je vodio u 72. minute golom Pereza, a Rakitić je na scenu stupio sedam minuta kasnije kada je neobranjivo zabio za 1-1. Gol pogledajte ovdje. Drugi mu je to gol sezone u Primeri, prvi je zabio prije dva tjedna protiv Cadiza.

Sevilla je 13. s 12 bodova, dok je Betis sedmi s 21.

U ranijem terminu Barcelona je preokretom porazila Deportivo Alaves s 2-1 nakon što su gosti poveli već u 18. sekundi utakmice.

Ilkay Gundogan je izgubio loptu na centru nakon čega je uslijedila brza kontra gostiju koju je u pogodak pretvorio Samuel. Bio je to najbrži pogodak Alavesa u povijesti Primere, no rekord lige još uvijek drži Joseba Llorente koji je u siječnju 2008. zabio gol za Real Valladolid protiv Espanyola nakon 7.22 sekunde utakmice.

Barcelona je uspjela izjednačiti u 53. minuti. Jules Kounde je centrirao u šesnaesterac, gdje je loptu dočekao Robert Lewandowski i lijepo zabio glavom Barca je preokrenula rezultat golom poljskog napadača iz jedanaesterca u 78. minuti.

Na vrhu ljestvice i dalje se nalazi Girona sa 34 boda, Real Madrid ima dva boda manje, dok je Barcelona treća sa 30 bodova. Alaves je ostao na 14. mjestu sa 12 bodova.

Bez pobjednika u rimskom derbiju

Rimski obračnu Lazija i Rome u 12. kolu talijanskog nogometnog prvenstva okončan je bez pogodaka.

Toma Bašić ostao je na klupi Lazija koji je 10. sa 17 bodova, Roma je sedma s bodom više.

Na vrhu je Juventus sa 29 bodova, jedan manje ima drugi Inter koji od 20.45 sati igra protiv Frosinonena.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO

Pogledajte i video: Novi miljenik Maksimira otkrio jesu li mu bolji zagorski štrukli ili sushi te kako mu ide učenje hrvatskog