TIJESNA POBJEDA / Hrvatski trener sa Sherffom izbacio Maribor i prošao u treće pretkolo Lige prvaka

Ukupni rezultat nakon dvije utakmice bio je 1:0 za Sheriff, a pobjedonosni gol zabio je Gvinejac Yansane u 88. minuti uzvrata

26.7.2022.
22:03

Nogometaši Šerifa, koji su prošle sezone igrali u skupini Lige prvaka, prošli su drugo pretkolo ovog elitnog natjecanja nakon 1-0 tijekom 180 odigranih minuta protiv slovenskog prvaka Maribora.

PRVO PRETKOLO LP /

Klub koji je lani srušio Dinamo i Real izbacio Zrinjski iz Lige prvaka, Mostarcima presudio komičan autogol, pogledajte ga

Na domaćem terenu, u uzvratu, Šerif je pobijedio 1-0 nakon prve utakmice koja je završila bez golova. Premda je sve bilo spremno za produžetke Šerif, moldavski sastav kojeg od ovog ljeta vodi hrvatski trener Stjepan Tomas, postigao je pogodak vrijedan prolaza u 88. minuti. Strijelac je bio Gvinejac Yansane.

Stjepan Tomas

Cijelu utakmicu za Maribor su odigrali hrvatski nogometaši Ivan Brnić i Roko Baturina, a u trećem pretkolu Šerif će igrati protiv Viktorije iz Plzena koja je bila uvjerljiva u drugom pretkolu. Nakon slavlja u Helsinkiju 2-1 protiv HJK-a češki prvak je pred svojim navijačima slavio s uvjerljivih 5-0. Dva pogotka postigao je Sykora.

Danski prvak Midtjylland je nakon jedanaesteraca (5-4) bio bolji od ciparske AEK Larnace nakon što su oba ogleda završila 1-1 te će Danci u trećem pretkolu igrati protiv Benfice.

Armenski Pjunik je izgubio prvi ogled na domaćem terenu protiv Dudelangea s 1-0, a istim rezultatom je gubio i u uzvratu. No, zabio je potom Pjunik četiri pogotka i time izborio dva susreta protiv Crvene zvezde.