ODGODA / U Parizu je sve bilo spremno za veliko slavlje, ali 'davljenici' su imali drugačiji plan

Nogometaši Paris St. Germaina nisu uspjeli ove subote i matematički osigurati novi naslov prvaka francuske Ligue 1 nakon što su na domaćem terenu odigrali 3-3 protiv Le Havrea u 31. kolu.

27.4.2024.
23:09

PSG ima velikih 12 bodova ispred Monaca i tek milimetri dijele Parižane od 12. naslova prvaka Francuske, odnosno, trećeg u nizu. Dogodit će se to već u nedjelju ukoliko Monaco ne pobijedi kod Lyona.

SERIE A /

Tudor pobijedio bivši klub, Milan i Juventus remizirali

SERIE A /

Le Havre je bio sasvim blizu velike pobjede kod PSG-a, što bi Parižanima bio tek drugi ligaški poraz u sezoni. Le Havre je golovima Operija u 19., Ayewa u 38. i Tourea iz jedanaesterca u 61. minuti vodio 3-1 sve do 78. minute.

Prvi pogodak za PSG je dao Barcola u 29. minuti, dok je u 78. na 2-3 smanjio Hakimi. Vodio je Le Havre potom sve do 95. minute, ali je tada efektan pogodak glavom postigao Goncalo Ramos za konačnih 3-3.

Trener PSG-a Luis Enrique je čuvao neke svoje igrače u ovom susretu za ono što slijedi idući tjedan, a to je gostovanje u Dortmundu kod Borussije u prvom polufinalnom ogledu Lige prvaka, pa je tako Kylian Mbappe u igru ušao početkom drugog dijela.

Le Havreu ovaj bod može puno značiti u borbi koju vodi ne bi li i dalje ostao dio francuske elite.