NIJE IŠLO / Razbili smo ih na SP-u u Kataru, a u nedjelju su proživljavali istu sudbinu baš kao i Vatreni u Rotterdamu

Za reprezentaciju SAD-a ovo je drugi naslov, a pobjednici su bili i prije dvije godine

19.6.2023.
9:28

Američka nogometna reprezentacija obranila je naslov pobjednika Lige nacija za područje Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba (CONCACAF), svladavši reprezentaciju Kanade s 2-0 u finalu odigranom na stadionu Allegiant u Las Vegasu.

PORUKA PRIJATELJU /

Olmo tješi jednog od tragičara Vatrenih: 'Mora podići glavu, on je sjajan igrač. Hvala Hrvatima na pljesku'

Amerikanci su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili branič Chris Richards u 12. minuti i napadač Folarin Balogun u 34. minuti. Kod oba pogotka dodavač je bio Giovanni Reyna.

Za reprezentaciju SAD-a ovo je drugi naslov, a pobjednici su bili i prije dvije godine, kad je održano prvo izdanje CONCACAF Lige nacija. Tada su u finalu bili bolji od Meksika koji su u Las Vegasu svladali u polufinalu s uvjerljvih 3-0.

Kanađani, koje smo razbili na SP-u u Kataru 4-1, tako su sjevernoameričkom izdanju Lige nacija doživjeli istu sudbinu kao Hrvatska u europskom izdanju.

Meksikanci su se na kraju morali zadovoljiti pobjedom nad Panamom u utakmici za treće mjesto, koju im je donio Jesus Gallardo pogotkom već u 4. minuti.