MAJSTORSKI / Pogledajte kako je genijalni Ivan Rakitić zabio penal u velikoj 'bitki za Sevillu'

Rakitić zabio iz penala za 1-0 u 'bitki za Sevillu

27.2.2022.
17:11

Nogometaši Seville pobijedili su na svom stadionu Sanchez Pizjuan gradskog suparnika Betis sa 2-1 (2-0).

Proslavljeni bivši hrvatski reprezentativac, protagonist povijesnog hrvatskog srebra u Rusiji Ivan Rakitić, zabio je u nedjelju gol u derbi utakmici 26. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

EKSKLUZIVNO /

Ivan Rakitić o Messiju, reprezentaciji, Dinamu i potezu prema navijačima: 'Bilo mi je teško i neugodno zabiti...'

Inače, radi se o gradskom derbiju koji ima ono nešto posebno i jedan je od najvećih u Španjolskoj, sigurno najveći andaluzijski, prava bitka za Sevillu.

Pogodio iz kaznenog udarca u 24. za 1-0

Rakitić je s bijele točke pogodio u 24. minuti za 1:0. Prije toga je golman Betisa Claudio Bravo sapleo napadača Seville En-Nesyrija. Nakon VAR-provjere pokazao je sudac na bijelu točku. Ivan je majstorski realizirao kazneni udarac poslavši vratara Brava u lijevu stranu, a loptu uz desnu vratnicu... OVDJE pogledajte Rakitićev penal.

Bolju igru u prvom poluvremenu Sevilla je okrunila i drugim pogotkom. Domaći vratar Bono je u 41. minuti dugom loptom izbacio El Hadaddija, a marokanski napadač je iskosa s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut. Munir El Hadaddi je u igru ušao u 30. minuti umjesto ozlijeđenog Argentinca Alejandra Gomeza.

Betis opasniji u drugom poluvremenu

Betis je bio opasniji u drugom poluvremenu, ali je uspio samo postići utješan pogodak u četvrtoj minuti sučevog dodatka. Strijelac je bio Sergio Canales koji je sjajno izveo slobodan udarac sa 22-23 metra.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Sevilla (54) se 15. pobjedom u ovoj sezoni La Lige zadržala na šest bodova zaostatka za vodećim Real Madridom (60), dok je Betis (46) ostao na trećem mjestu sa osam bodova manje od gradskog suparnika. Četvrti je Atletico Madrid (45).

Inače, prije uzvratne utakmice playoffa Europske lige Ivan Rakitić između Dinama i Seville, Rakitić je dao ekskluzivan intervju portalu Net.hr. Naša novinarka ga je pitala je li konačno došlo vrijeme za Sevillino osvajanje naslova prvaka Španjolske? Zadnji put Sevilla je, naime, uzela naslov davne 1946.

"A što da ti kažem, ja bih najviše volio ha ha. Znamo da će biti teško, Real i svi ostali jako dobro rade. Svaka utakmica je svaki vikend jako teška. Bit će borbeno i teško do kraja, a mi sada moramo razmišljati o Dinamu i bez razmišljanja o tome što će biti u La Ligi. Sada se moramo maksimalno pripremiti za Dinamo, a onda će u La Ligi sve doći polako na svoje".

Rakitić za Net.hr: 'Sretan sam, uživam ovdje svaki dan u svakom trenutku'

Raketa je 6 godina igrao u Barceloni s Messijem...

"Sigurno sam imao šest prelijepih godina u Barceloni, ali je za mene jako bitno bilo vratiti se kući. Sretan sam, uživam ovdje svaki dan u svakom trenutku. Svaka prilika koju imam da odem na kamp i da obučem moj voljeni dres je posebna i lijepa. Sretan sam što sam se mogao vratiti u Sevillu. Prelijepo je bilo igrati s Messijem! To je kao svima koji su u Chicago Bullsima igrali s Michael Jordanom pa je tako i meni bilo igrati s Leo Messijem, koji je sigurno jedan od najvećih svih vremena".

Što je još Rakitić rekao pročitajte - OVDJE.