SPASILA DVIJE MEČ-LOPTE: / Mlada Hrvatica u dramatičnom meču stigla korak do glavnog turnira

Mlada hrvatska tenisačica, 20-godišnja Jana Fett, plasirala se u posljednje, 3. kolo kvalifikacija za nastup na najvećem svjetskom turniru Wimbledonu. Ona je u susretu 2.

29.6.2017.
18:51
Instagram

Fett je do pobjede protiv Paolini stigla na sličan način kao i dan ranije protiv Amerikanke Sofije Kenin, ponovno je gubila s 4-5 u trećem setu i suparnica joj je imala servis za meč. No, mlada je Vrbovčanka uspjela osvojiti posljednja tri gema u susretu i dobiti posljednju dionicu dvoboja sa 7-5. Protiv Paolini je Fett uspjela čak i spasiti dvije meč-lopte suparnice.

PETRA MARTIĆ U 3. KOLU KVALIFIKACIJA: /

Preživjela je tie-break, a onda zapečatila sudbinu protivnice

Slijedi Blinkova

A dvoboj je krenuo idealno za Fett koja je dobila prvi set sa 6-0 za samo 26 minuta. U prvom gemu drugoga seta naša je igračica imala break-loptu, no nakon što ju nije iskoristila stvari su se počele loše razvijati za nju i taj je set pripao Talijanki sa 6-1.

U trećem setu Fett je propustila dvije break-lopte u drugom gemu, još dvije u šestom gemu, te tri vezane break-lopte u osmom gemu. Nakon što nije iskoristila 0-40 za vodstvo od 5-3 Fett je izgubila servis i Paolini je stigla u dobitnu situaciju. No, Fett je nakon spašene dvije meč-lopte uspjela iskoristiti svoju ukupno osmu break-loptu u trećem setu i poravnati na 5-5. Nakon što je zadržala svoj servis, Fett je još jednom oduzela početni udarac Talijanki i stigla nadomak plasmana u glavni turnir.

Za prolazak u glavni turnir Fett će igrati protiv pete nositeljice Ruskinje Ane Blinkove.