PETRA MARTIĆ U ČETVRTFINALU: / Izbacila je Francuskinju nakon 3 seta, čeka bolju iz ogleda Latvijke i Bjeloruskinje

Za slavlje joj je trebalo nešto više od sat i pol

11.9.2019.
12:24

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA-23.) plasirala se u četvrtfinale kolo teniskog WTA turnira Zhenghzhou pobijedivši u drugom kolu Francuskinju Fionu Ferro sa 3-6, 6-1, 6-2 poslije sat i 42 minute igre.

Petra Martić

Martić je izgubila prvi set nakon što joj je suradnica uzela jedan servis. Na početku drugog seta dolazi do prekida zbog kiše, a onda Martić preuzima kontrolu nad igrom, uzima Francuskinji dva puta servis i privodi ga kraju u svoju korist nakon 29 minuta igre. U trećem setu je slična situacija, hrvatska tenisačica jednom gubi svoj servis, ali ga uzima Ferro tri puta za pobjedu.

Ovo je bio prvi međusobni susret između Martić i Ferro. U četvrtfinalu će hrvatska tenisačica igrati protiv bolje iz ogleda između Latvijke Jelen Ostapenko i Bjeloruskinje Aryne Sabalenko. Protiv Ostapenko, trenutačno 75. tenisačice svijeta, Martić je do sada igrala dva puta i oba puta slavila, a protiv bjeloruske tenisačice, 13. na WTA ljestvici, u jedinom dosadašnjem susretu hrvatska je tenisačica izgubila.