OSTAVILA SUPARNICU BEZ ŠANSE: / Nevjerojatan niz njemačke tenisačice za polufinale US Opena

Uvjerljivom 7-5, 6-0 pobjedom protiv Talijanke Roberte Vinci, lanjske finalistice ovog turnira, Njemica Angelique Kerber postala je prva polufinalistica US Opena u konkurenciji tenisačica.

6.9.2016.
21:15

Nevjerojatnim nizom Kerber je po drugi put u karijeri stigla do polufinala posljednjeg Grand Slam teniskog turnira sezone, a izjednačenje rezultata iz 2011. godine njen je najbolji rezultat na US Openu.

Vinci je u prvom setu imala prednost 5-4 nakon ostvarenog 'breaka' nakon čega nije niti stigla do set-lopte već je istrpjela niz suparnice od devet uzastopnih gemova i upisala treći poraz u šestom međusobnom ogledu protiv nje.

Njemica, druga nositeljica turnira, će se za mjesto u finalu boriti protiv bolje iz dvoboja Dankinje Caroline Wozniacki i Latvijke Anastazije Sevastove.