Karlović na travi nije iskoristio najjače oružje

Na ATP turniru u londonskom Queen'su, koji služi kao svojevrsno zagrijavanje za Wimbledon, Ivo Karlović je poražen već u 1. kolu.

7.6.2011.
23:48

Meč koji je trajao sat i 31 minutu otišao je na stranu Kevina Andersona. U prvom je setu Ivo Karlović imao jednu priliku za break, ali ju nije iskoristio. Južnoafrikanac je svoju realizirao te došao do 6:4.

U drugom setu je presudila 13. igra s obzirom da su oba tenisača cijeli meč svoju igru bazirali na razornom servisu. Više koncentracije pokazao je Andreson koji je tako izborio plasman u drugo kolo Queen'sa.

Div sa Šalate ubacio je 18 aseva, ali je nadodao i 5 dvostrukih pogrešaka.

Na WTA turniru u Birminghamu, Zagrepčanka Ajla Tomljanović izgubila je u meču prvoga kola od Japanke Ayumi Morite sa 3:6, 6:3, 6:7 (4) za dva sata i 8 minuta igre.

Na istom turniru puno više uspjeha imala je zato Mirjana Lučić. U drugom kolu Birminghama hrvatska tenisačica je odigrala dramatični dvoboj protiv 5. nosteljice Roberte Vinci i upisala veliku pobjedu.

Lučić je slavila u tri neizvjesna seta sa 6:7, 7:6, 7:5 za dva sata i 22 minute igre spasivši čak 10 od 14 break lopti, dok je Talijanki pet puta uzela servis iz devet pokušaja.

Hrvatska tenisačica je imala i nevjerojatnih 14 dvostrukih pogrešaka, no ta dekoncentracija nije je stajala meča. U trećem kolu Mirjana Lučić igrat će s pobjednicom meča Hlavackova - Morita.