Đoković ubedljivo do polufinala Dubaija

Srpski teniser pobedio je Andreasa Sepiju sa 2:0 (6:0, 6:3)

28.2.2013.
17:43

Najbolji teniser na svetu novak Đoković plasirao se u polufinale turina serije 500 u Dubaiju, pošto je ubedljivo savladao Andreasa Sepiju rezultatom 2:0 po setovima (6:0,6:3) za 65 minuta igre.

Đokoviću je ovo bila 11 pobeda nad italijanskim teniserom u isto toliko susreta, a u polufinalnom duelu Novak će se sastati sa Argentincem Huanom Martinom del Potrom, koji je bio bolji od Brandsa sa 6:4, 6:2.

Del Potro ima negativan bilans 2-7 u mečevima s Đokovićem, a s obzirom da se tokom ove nedelje Argentinac žalio na povredu skočnog zgloba, pitanje je da li će biti maksimalno spreman za meč sa srpskim teniserom.

Đoković je odlično otvorio meč, pa je prvi set dobio bez izgubljenog gema za svega 24 minuta. U drugom setu Sepija je konačno uspeo da osvoji gem, ali je prvi reket sveta nastavio sa sigurnom igrom i nije dozvolio protivniku da se vrati u meč.