TRENUTAK ZA PAMĆENJE / Show na Wimbledonu: Pavić reketom opalio Mektića i raskrvario ga, a onda se dogodilo nešto posebno

Mektić i Pavić su u polufinalu Wimbledona pobijedili Kolumbijce Cabala i Faraha

7.7.2022.
22:37

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić izborili su finale Wimbledona nakon što su u polufinalu trećeg teniskog  Grand Slam turnira sezone pobijedili Kolumbijce Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 6-7 (2), 7-6 (0), 4-6, 6-2, 7-6 (4) nakon četiri sata i 22 minute igre.

KAPA DO PODA, MOMCI /

Pavić i Mektić nakon četiri sata i drame nad dramama izborili finale Wimbledona

Hrvatski i kolumbijski par odigrali su fantastičan meč prepun obrata i brojnih zanimljivosti, a u trećem setu došlo je do nesvakidašnje scene.

Pavić je tijekom jednog poena slučajno pogodio reketom Mektića po licu i raskrvario mu usnu. Nakon toga mu je morala biti ukazana liječnička pomoć, a dok je čekao liječnike, Mektić je izvadio mobitel kako bi provjerio u kakvom mu je stanju usna. Do njega je tada došao Pavić pa su naši tenisači, na oduševljenje publike, opalili jedan selfie. Nažalost, taj je set otišao na kolumbijsku stranu sa 6-4 uz break u posljednjem gemu.

Nakon trećeg seta organizatori su odlučili zatvoriti krov, međutim mehanizam je zapinjao pa se sve odušilo više od počekivanog. No, pauza je očito dobro došla olimpijskim pobjednicim jer su Pavić i Mektić s dva breaka brzo priveli set kraju (6-2) izjednačivši na 2-2. U odlučujućem, petom setu oba su para čvrsto držala servise do rezultata 5-4 kada su Kolumbijci na Mektićev servis došli do meč lopte. Srećom, hrvatski par se izvukao i odveo meč u "super tie-break" u kojem je hrvatska kombinacija nakon 3-3 osvojila sedam od sljedećih osam poena.