SAD - WALES 1:1 / U žustroj, borbenoj utakmici SAD i Wales podijelili bodove: Svakome po poluvrijeme i bod u skupini B

Tekstualni prijenos utakmice pratite uživo na Net.hr-u

21.11.2022.
19:45

Nogometaši SAD-a i Walesa odigrali su 1-1 (1-0) u dvoboju prvog kola skupine B na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

LUKA I MATEO, VIDITE LI OVO? /

Marokanci 'ponizili' hrvatske navijače: Pogledajte što su im napravili, još su uperili prstom u njih

Amerikanci su poveli pogotkom Thimothya Weahe, sina bivšeg dobitnika Zlatne lopte Georgea Weaha, u 36. minuti, a izjednačio je Gareth Bale iz penala u 82. minuti.

Amerikanci su gotovo redovit sudionik svjetskih prvenstava, dok je Wales posljednji put na Svjetskom prvenstvu nastupio daleke 1958. godine. Mladu i poletnu momčad Amerike predvodila je njihova najveća zvijezda, igrač Chelseaja hrvatskih korijena Christian Pulišić, koji je driblao, asistirao i praktički bio velika pokretačka snaga SAD-a, koji je posve dominirao u prvom dijelu i već tada su mogli riješiti dvoboj.

Tko drugi nego Bale

No, nisu ga riješili, i u drugom dijelu su ostali bez snage, što su iskusniji Velšani iskoristili. Njihova najveća zvijezda Gareth Bale, svojevremeno najskuplji igrač svijeta, na ovoj utakmici se pojavio svega dvaput, u 82.minuti. Prvo je znalački postavio nogu i iznudio penala, a potom svojom poznatoj ljevicom donio poravnanje. U svih ostalih 90-tak minuta Bale kao da nije bio na terenu.

Od samog početka dvoboja mladi Amerikanci su preuzeli kontrolu nad dvobojem, te su predstavljali permanentnu opasnost za velška vrata.

U 9. minuti su Amerikanci bili vrlo blizu vodstva - prvo je nakon ubačaja Weaha velški stoper Rodon neoprezno glavom sproveo loptu ka svojim vratima, ali je srećom pogodio vratara Hennesseya u prsa, a u nastavku akcije Sargent je udarcem glavom iz blizine pogodio vratnicu.

U 36. minuti su se isplatila sva američka nastojanja. Odigrali su brzu i preciznu akciju, Pulišić je briljantno proigrao napadača Lillea Weaha, koji šalje loptu ispod vratara za 1-0. Velšani su u prvom dijelu ostali bez ijedne opasnije akcije za američka vrata, a Bale je bio praktički nevidljiv.

U drugom dijelu je velški izbornik uveo 196 centimetara visokog Kiefera Moorea, i Velšani su postali puno opasniji. U 65. minuti prvi puta pucaju po golu, a američki vratar je obranio šut Daviesa, da bi potom nakon udarca s kuta Moore glavom gađao iznad grede.

U 80. minuti katarski sudac pokazuje na bijelu točku nakon što Zimmerman ruši Balea, a nekad velika zvijezda Tottehama i Reala sam je realizirao kazneni udarac.  I to je bio konačan rezultat jer obje momčadi nisu imale snage za još jedan gol.

U ovoj skupini B, ranije tijekom ponedjeljka, Engleska je pobijedila Iran 6-2. U drugom kolu će, 25. studenoga, igrati Wales i Iran (11 sati) te Engleska i SAD (20 sati).

SAD - WALES 1-1

Strijlelci: 1-0 Weah (36), 1-1 Bale (82pen)

Uživo: Utakmica Svjetskog prvenstva, skupina B

SAD - Wales (1:1)

(Weah 36', Bale 82')

Sastavi:

SAD (4-3-3): Turner - Dest, Ream, Zimmerman, Robinson - McKennie, Adams, Musah - Pulišić, Weah, Sargent

Wales (3-4-3): Hennessey - Mepham, Rodon, Davies - Robert, Ampadu, Ramsey, Williams - Wilson, Bale, James

----

Kraj! Vjerojatno i najpošteniji rezultat, prvo poluvrijeme pripalo je SAD-u, drugo Walesu. Strijelci su bili Weah i Bale.

95' - Nova promjena kod Velšana, ušao je Morrel, izašao je Ampadu koji je dobio nezgodan udarac u nogu

92' - Promjena kod Walesa, ušao je Thomas, izašao je Wilson

91' - Igrat će se još devet minuta sudačke nadoknade

89' - Johnson je sada istrčao pred Turnera, ali je malo iz kosa gađao točno u američkog vratara

88' - Weah je napustio igru kod SAD-a, ušao je Morris

82' - GOOOOL! Sudac je potvrdio, Bale je uzeo loptu i pogodio s bijele točke za 1:1! Zasluženo izjednačenje Walesa

81' - Čeka se odluka VAR-a, sve upućuje na to da će Wales imati kazneni udarac

79' - Johnson je ušao kod Walesa, igru je napustio Willams

78' - Velšani pritišću, ali za sada ne mogu do pogotka

74' - Mijenjaju Amerikanci, uvest će čak tri promjene: Igru su napustili Dest, Musah i Sargent, a zamijenili su ih Yedlin, Acosta i Wright

66' - Izašao je McKennie kod SAD-a, zamijenio ga je Aaronson

65' - Velika prilika za Wales! Nakon malo glavometa, lopta je stigla na glavu Daviesa, ali briljantno brani Turner

59' - Wales igra nešto bolje u drugom poluvremenu, ali za sad bez pravih prilika

51' - Požutio je Ream kod SAD-a

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme, Velšani odmah mijenjaju, ušao je robusni napadač Moore umjesto Jamesa

Kraj prvog poluvremena. SAD je dominirao od samog početka, a naplata je stigla u 36. minuti kada je Pulišić krasno proigrao Weaha koji je još ljepše pogodio za 1:0. Još uvijek se čeka prava reakcija Balea i društva

48' - Novi žuti karton, zaradio ga je Mepham

46' - Igrat će se još četiri minute

41' - Pulišić je krasno prošao, ali njegov ubačaj hvata Hennessey

40' - Žuti karton za Balea nakon što je srušio Musaha s leđa

36' - Evo ga! GOOOOL! Zasluženi pogodak SAD-a! Pritiskali su, nizali prilike i sada je Weah krasno pogodio nakon lijepe asistencije Pulišića!

29' - Dest je probao iz velike daljine, silovito, ali neprecizno

28' - Pokušava Wales iz kontre, ali ništa, slabo...

22' - Velšani još uvijek nisu zaprijetili SAD-u

17' - Muči se Wales s izlaskom sa svoje polovice...

13' - Zaiskrilo je na terenu! McKennie je sada zaradio novi žuti karton kod SAD-a

11' - Žuti karton za Desta, prvi večeras

9' - Evo sjajne prilike SAD-a! Prvo je Weah ubacio, lopta se odbila prema vratima Walesa, ali je obranio Hennessey! Samo trenutak kasnije je sjajno utrčao Sargent, glavom puca, ali lopta pogađa okvir gola!

9' - Amerikanci su krenuli bolje, imaju više lopte u nogama, ali znamo da Wales tako igra... Oni svoju priliku čekaju iz kontre i polukontre

3' - Amerikanci su imali slobodan udarac, ali je loše ubacio Pulišić

1' - Počeo je drugi susret skupine B, u prvom je Engleska uvjerljivo svladala Iran 6:2