Vaterpolo / Senzacija u regionalnoj ligi: Crvena Zvezda priuštila Jugu drugi ovosezonski poraz

Splitski POŠK također nije mogao do pobjede

12.1.2019.
21:20
Grgo Jelavic/PIXSELL

Prvoplasirana momčad regionalne vaterpolo lige - zagrebačka Mladost - bila je uvjerljiva u Crnoj Gori, gdje su u subotu svladali Primorca s 13:8. Kod Mladosti je najbolji bio Konstantin Kharkov koji je zabio četiri pogotka, a pratio ga je Miloš Ćuk s tri. Mladost je ostala neporažena s devet pobjeda u isto toliko ovosezonskih utakmica.

Crvena Zvezda priredila je u Zrenjaninu najveće iznenađenje regionalne vaterpolo lige. Srpski klub svladao je Jug rezultatom 11:10, priuštivši tako hrvatskom klubu drugi poraz ove sezone.

Zvezda je u posljednju četvrtinu utakmice ušla s dva gola razlike zahvaljujući odličnoj igri u trećoj četvrtini u kojoj je Jug zabio samo jedan pogodak na njihov četiri. Najbolji je u redovima Zvezde bio Dušan Vasić s pet pogodaka, dok su kod Juga po dva zabili Fatović, Lozina, Merkulov i Benić.

Splitski POŠK također nije mogao do pobjede. Drugoplasirana momčad lige Jadran iz Herceg-Novog lako je odradila posao protiv Splićana te ih svladala 13:7.