Svjetsko prvenstvo u rukometu / Senzacija u Herningu: Čileanci se vratili iz ponora i 'razmontirali' Austrijance

U redovima Čileanaca najbolji je bio Erwin Feuchtmann koji je zabio devet pogodaka iz 14 pokušaja

12.1.2019.
16:37

"Svi danas igraju rukomet" ovg je popodneva prestala biti floskula. Borbeni Čileanci priredili su prvo veliko iznenađenje na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj svladavši Austriju rezultatom 32:24.

Iako su Austrijanci prije utakmice bili izraziti favoriti, Čileanci su već od početka utakmice pokazali da će biti "tvrd orah". Na poluvremenu su se našli u deficitu od samo jednog pogotka.

No, rijetki su mislili da će u drugom poluvremenu moći na ovakav način otpuhati Austrijance. U drugom pluvremenu kombinacija austrijske nonšalancije i čileanske fanatičnosti donijela je južnoamerikancima dvije velike serije (5:0 i 4:0) koje su bile dosta za iznenađujuću pobjedu.

U redovima Čileanaca najbolji je bio Erwin Feuchtmann koji je zabio devet pogodaka iz 14 pokušaja, dok je kod poraženih Austrijanaca najbolji bio Mykola Bilyk s pet pogodaka. Treba pohvaliti i vratara Čilea Felipea Barrientosa koji je skupio 12 obrana.

Čileanci su ovom pobjedom ušli u kombinacije za prolazak u drugi krug natjecanja.

Besplatno gledaj live stream utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva 2019. samo na RTLplayu