LIGA PRVAKA / Zagreb bio blizu spektakularnog preoketa u Danskoj, no ugrozio si je osminu finala

1.3.2023.
23:03
Sanjin Strukic/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u posljednjem, 14. kolu Lige prvaka na gostovanju kod danskog GOG Gudmea s 29-33 ugrozivši plasman u osminu finala.

SVE SU ZAKOMPLICIRALI /

Zagreb poražen od najgore momčadi skupine, no još uvijek može osigurati osminu finala LP

Hrvatskom prvaku je trebao bod u zadnja dva susreta protiv Porta i Gudmea kako bi osigurao plasman u osminu finala, no momčad Slavka Goluže je obje utakmice izgubila i sada više ne ovisi sama o sebi.

U slučaju da Wisla Plock, čiji dres nose hrvatski rukometaši Lovro Mihić, Leon Šušnja i Tin Lučin, u četvrtak ostvari pobjedu na gostovanju u Portu, poljski će sastav izboriti osminu finala, a PPD Zagreb se oprašta od Europe.

U slučaju da Porto, koji je bez izgleda za prolaz, osvojio barem bod, dalje ide hrvatski prvak. Na otvaranju drugog dijela Gudme je brzo stigao i do deset pogodaka viška (24-14), no Zagreb je daleko boljom igrom u nastavku smanjio na 29-24 produživši nadu.

Osam minuta prije kraja hrvatski sastav je stigao na minus 4 (30-26), a tri minute prije kraja i na tri gola zaostatka (30-27). Međutim, Danci su zabili dva gola u nizu za 32-27 dvije minute prije kraja i priči je bio kraj. Na koncu je završilo 33-29.

Kod domaćina najefikasniji su bili Pytlick s pet golova, te Tollbring s četiri gola, dok je Thulin ostao na šest obrana iz prvog dijela. PPD Zagreb su predvodili Dibirov s osam golova, te Sirotić s četiri gola.

Na ljestvici vodi PSG s 24 boda, ispred Magdeburga i Veszprema s po 18 bodova, dok GOG Gudme ima 15. Slijede Dinamo Bukurešt (13), PPD Zagreb (8), Wisla (7) i Porto (5).