OVO IM JE TREBALO / Frustracije koje im je zadala Hrvatska, Španjolci su izliječili na Rumunjima: Briljirao je vratar Perez de Vargas

Obje momčadi bile su poražene u prvom kolu, stoga su u međusobnom ogledu tražili prve bodove. Španjolci su opravdali ulogu favorita...

14.1.2024.
17:48
PROFIMEDIA

Frustracije koje im je zadala Hrvatska, Španjolska je izliječila demoliranjem Rumunjske rezultatom 36-24 (17-12). Posebno se istaknuo Gonzalo Perez de Vargas koji je na kraju imao 14 obrana, što je velika razlika u odnosu na jednu jedinu obranu koju je imao protiv Hrvatske.

NEVJEROJATNO /

Hrvatska u dramatičnoj utakmici na EP-u propustila slaviti protiv žilave Austrije: Ozlijedio se Ivan Martinović, iskočilo mu rame

Španjolska je na dobar način otvorila utakmicu, jer je vratar Gonzalo Perez de Vargas obranio šut Rumunja odmah u prvom napadu, što je za njega i Španjolce odlična vijest nakon katastrofalnog učinka vratara u susretu protiv Hrvatske. Prvi pogodak na utakmici također je bio djelo Hispanosa, ali Rumunji su pokazali zube i nakon 10 minuta imali vodstvo od 5-3.

Rezultatski egal potrajao je još nekoliko minuta, a onda je pri rezultatu 8-8 krenula noćna mora za Rumunje. Španjolci su napravili seriju 6-0 i odvojili se na nedostižnu prednost, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 17-12 za Španjolsku. Treba istaknuti vratara Vargasa koji je nakon 30 minuta imao već sedam obrana.

Bez velikih promjena u rezultatu nastavilo se i u drugom poluvremenu. Španjolci su postepeno povećavali svoju prednost, a Rumunji nisu imali rješenja za izuzetno inspiriranog Pereza de Vargasa koji se fenomenalnom izvedbom iskupio svojoj momčadi za katastrofalnu partiju pruženu protiv Hrvatske.

Najbolji u redovima Hispanosa bio je Gomez sa osam pogodaka, a pratio ga je još jedan krilni igrač, Fernandez, sa šest zgoditaka. Kod Rumunja, najviše su zabili Dedu i Nistor Ionita, svaki po četiri pogotka.

Sudjelujte u kreativnom natječaju Uhvati loptu, osvoji Telemach prvenstvo te 29. siječnja budi ponosni vlasnik QLED televizora i 1 godine besplatne pretplate na EON TV.