NOVI TRENER - NOVI IGRAČI / Pletikosa preseljen na klupu

Novi i privremeni trener moskovskog Spartaka Valerij Karpin preselio je Stipu Pletikosu na klupu za rezervne igrače.

18.4.2009.
19:35

Novi i privremeni trener nogometaša moskovskog Spartaka Valerij Karpin prvom je prilikom s gola svoje momčadi maknuo hrvatskog reprezentativca Stipu Pletikosu.

U prvoj utakmici otkad je smijenjen dosadašnji trener Michael Laudrup Spartak je na svom Lužnikiju pobijedio Terek iz Groznog 2-0 golovima Bistrova u 72. i Wellitona u 82. minuti.

Od prve je minute među vratnice stao Soslan Džanajev, kojeg je Karpin pretpostavio hrvatskom reprezentativcu iako je Pletikosa dosad branio sve utakmice sezone pod Laudrupom.

Danac je smijenjen u srijedu, odmah nakon domaćeg poraza (3-0) Spartaka od gradskog rivala Dinama u četvrtfinalu Ruskog kupa. Pletikosa je branio cijelu utakmicu.

Karpin je inače izvršni i sportski direktor Spartaka, a dužnost trenera obnašat će, tako se barem dosad tumačilo, dok klub ne pronađe novo trenersko rješenje.