APSOLUTNA DEMONSTRACIJA SILE / 'Ludnica' u Ciboni, Futsal Dinamo zabio osam 'komada' u povijesnoj utakmici u Ligi prvaka

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

24.10.2023.
18:37
Matija Habljak/PIXSELL

Uvjerljivom pobjedom otvorio je hrvatski prvak Futsal Dinamo igranje u skupini 5 Glavne runde Lige prvaka, u Zagrebu je pobijedio švedski Oerebro 8-1.

'LUDNICA' U ZAGREBU /

Jao, kakav nas spektakl očekuje, oslabljeni Dinamo pred europskom premijerom: 'Ovo smo čekali godinama...'

Osam minuta je bilo dovoljno Futsal Dinamu da se rezultatski odlijepi od suparnika i debelo zakorači prema pobjedi u prvom kolu. Toliko je trebalo hrvatskom prvaku za tri gola, a strijelci su bili Antonio Konsuo, Filip Novak i Kristian Čekol. Do kraja poluvremena za 4-0 je zabio Mateo Mužar.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo

Odmah na startu drugog poluvremena uslijedila su nova dva pogotka Futsal Dinama, zabili su Ivan Pavlić i Kristijan Postružin za 6-0. U neobaveznoj igri do kraja ogleda je Futsal Dinamo zabio još dva gola, Postružin i Novak, dok je strijelac počasnog gola za goste bio Fawaz.

Pobjednika nije bilo u drugom susretu prvog kola ove skupine, crnogorski Titograd i poljska Lubawa su odigrali 4-4. Titograd je vodio 4-3 do pola minute prije kraja kada su Poljaci ipak izjednačili i to autogolom Obradovića.

U drugom kolu Futsal Dinamo će igrati protiv poljske Lubawe, a dvoboj se igra u srijedu s početkom u 19 sati. Iz ove skupine samo će najbolja momčad izboriti prolaz dalje, među 16 najboljih elitnog natjecanja.

U srijedu s natjecanjem počinje i hrvatski doprvak Olmissum koji je domaćin skupini koja se igra u Omišu. Suparnici će Omišanima biti lisabonski Sporting, kazahstanski Ayat i ukrajinski Hit. Iz te skupine tri momčadi prolaze dalje.

U prvom kolu Olmissum u srijedu igra protiv Ayata od 20 sati.

TIJEK UTAKMICE

FUTSAL DINAMO - OREBRO

8 : 1

Za Futsal Dinamo od prve minute krenuli su Piplica, Čekol, Konsuo, Perić i Postružin.

40'- Kraj! Futsal Dinamo je u svojoj prvoj povijesnoj utakmici u Ligi prvaka ispratio goste iz Švedske s čak 8-1!

35' - Novi žuti karton za goste, ovaj put za Turana.

34' - GOOOOL! Apsolutna rapsodija u Ciboni! Dinamo vodi 8:1! Gudasić je asistirao Novaku.

32' - GOOOOL! Ponovno Plavi dižu razliku na šest golova i vode 7:1! Nova uspješna kombinacija strijelca Postružina i asistenta Čekola.

25' - GOL! Pokazuju i gosti da nisu u Ligi prvaka bez razloga. Smanjio je na 6:1 Fawaz, na asistenciju Moralesa.

23' - GOOOOL! Pa što radi Dinamo svojim gostima! Postružin zabija za 6:0 na novu asistenciju Perića.

21' - GOOOOL! Nastavili su Plavi gdje su stali, odmah u prvom napadu zabijaju, Pavlić za 5:0!

21' - Počelo je drugo poluvrijeme.

20' - Kraj prvog poluvremena! Dinamo je apsolutno pokazao nadmoć i vodi čak 4:0!

17'- Razmahao se kartonima sudac, ovaj put je u knjižici igrač Dinama Zonjić.

15'- Novi žuti karton za goste koji su očito nervozni zbog rezultata, požutio je Abdulrahman.

14'- Prvi žuti karton danas dobio je gostujući igrač Fawaz.

13'- GOOOOL! Dinamo se poigrava sa svojim protivnikom danas! Mužar na asistenciju Perića za 4:0!

9' - GOOOOL! Dinamo pokazuje nadmoć u prvih devet minuta i vodi 3:0! U strijelce se upisao i Čekol!

5' - GOOOOL! Dinamo je povećao svoju prednost na 2:0, ovaj put je zabio Novak! Asistencija se piše Mužaru.

3' - GOOOOL! Vodi Dinamo 1:0, Konsuo je zabio za deliriji u Draženovu domu!

1' - Krenula je utakmica!

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.