VOĐA I REKORDER DINAMA O NESTVARNOM PODATKU: / 'To mi izgleda nekako nemoguće, ali i pokazuje kakva smo momčad'

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige bit će 14. prosinca

4.12.2020.
8:07
Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši Dinama osigurali su "europsko proljeće" nakon što su u susretu 5. kola K skupine Europske lige u Rotterdamu pobijedili Feyenoord sa 2-0 i kolo prije kraja natjecanja po skupinama potvrdili prvo mjesto.

JESU LI U DINAMU SVJESNI S KIM BI MOGLI IGRATI? /

'Modre' u nokaut fazi Europa lige čeka sama elita i - Crvena zvezda

Strijelci za Dinamo bili su BrunoPetković iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i LovroMajer u 52. minuti.

"Sretan sam kao i cijela ekipa. Na kraju je ispalo da smo se lako kvalificirali, ali mislim da smo samo pokazali koliko vrijedimo što sam i od početka tvrdio", rekao je Majer.

Kapetanu Dinama ArijanuAdemiju ovo je bio 77. europski nastup za Modre čime je ušao u povijest zagrebačke momčadi.

"Moramo se spremiti za tri teške utakmice, moramo sve dobro odraditi pa ćemo kasnije slaviti. Nemam želja za proljeće, imamo još utakmicu s CSKA pa ćemo vidjeti", dodao je Ademi i osvrnuo se na činjenicu da Modri nisu primili pogodak u pet europskih utakmica.

"Pa, to mi izgleda nekako nemoguće, ali i pokazuje kakva smo momčad. Svaka čast svima od napada do obrane", poručio je.

U posljednjem kolu za tjedan dana Dinamo će u Maksimiru ugostiti CSKA u susretu bez rezultatske važnosti, dok će Wolfsberger i Feyenoord istovremeno u Klagenfurtu igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini koje također vodi u 16-inu finala. Austrijskom sastavu za prolazak je dovoljan i bod, dok je nizozemskom velikanu potrebna pobjeda.

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige bit će 14. prosinca, a Dinamo će biti nositelj. Utakmice su na rasporedu 18. i 25. veljače.