Slovenski Maribor bio je na korak do velike senzacije u drugom kolu Europske lige. Naime, nakon velike greške vratara Birminghama poveli su u 29.

29.9.2011.
23:48

Metalist - AZ Alkmaar 1:1 (Taison 76.'/ Altidore 26.') Malmö - Austria 1:2 (Ranegie 82.'/ Barazite 17.', Grunwald 36.')

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 4 2. Metalist 4 3. Austria 3 4. Malmö 0 Švedski Malmö, posljednja prepreka zagrebačkog Dinama u kvalifikacijama za Ligu prvaka, i dalje je bez ijednog boda u G skupini nakon domaćeg poraza od bečke Austrije s 2-1. Metalist i AZ Alkmaar odigrali su u Harkivu 1-1, pa sada AZ Alkmaar i Metalist imaju po 4 boda, dok je Austria treća s bodom manje.

Braga - Club Brugge 1:2 (Barbosa 54.'/ Akpala 71.', Donk 90.') Maribor - Birmingham 1:2 (Volas 29.' / Burke 64.', Eliott 79.')

Redoslijed: 1. Club Brugge 6 2. Braga 3 3. Birmingham 3 4. Maribor 0 Nogometaši belgijskog Club Bruggea napravili su odličan posao pobjedom u Bragi protiv istoimenog domaćina 2-1 u ogledu 2. kola Europa lige u skupini H. Braga, finalist ovog natjecanja prošle sezone, povela je u 53. minuti pogotkom Barbose. Preokret i pobjedu gostima donijeli su Akpala u 71. minuti i Donk u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Isti scenarij dogodio se i u drugoj utakmici ove skupine. Domaćin, odnosno slovenski Maribor, poveo je protiv engleskog Birminghama 1-0 pogotkom Volaša u 29. minuti nakon velike pogreške gostujućeg vratara Doylea. No, u nastavku su gosti s dva pogotka stigli do pobjede 2-1, a strijelci su bili Burke u 64. i Elliott u 79. minuti.

Rennes - Atletico 1:1 (Montano 56.'/ Juanfran 87.') Celtic - Udinese 1:1 (Ki 3.'/Abdi 87.')

Redoslijed: 1. Atletico 4 2. Udinese 4 3. Rennes 1 4. Celtic 1 Celtic i Rennes bili su nadomak domaćih pobjeda u skupini I, no na kraju su i jedni i drugi osvojili samo po jedan bod. Celtic je u Glasgowu poveo protiv Udinesea već u 3. minuti iz penala koji je realizirao Sung-Yong. No, u 88. minuti je Abdi, također s bijele točke, postavio konačnih 1-1.

Rennes je, pak, poveo protiv Atletica iz Madrida z 56. minuti preko Montana. Konačnih 1-1 postavio je Juanfran u 87. minuti, samo sedam minuta nakon što je ušao u igru.

Schalke - Maccabi 3:1 (Fuchs 8.',66.', Jurado 82.' / Vered 35.') AEK Larnaca - Steaua 1:1 (Mrdaković 59.' / Costea 65.')

Redoslijed: 1. Schalke 4 2. Maccabi 3 3. Steaua 2 4. AEK Larnaca 1 Nizozemski stručnjak Huub Stevens svoj je drugi mandat na klupi Schalkea započeo pobjedom protiv Maccabija iz Haife (3-1) u 2. kolu skupine J Europa lige. Nije Schalke na svojoj Veltins Areni lako došao do trijumfa iako je igrao u najjačem sastavu.

Christian Fuchs je, istina već u sedmoj minuti donio prednost domaćinu, ali u 34. je minuti izjednačio Idan Vered. Taj se rezultat održao sve do 65. minute kada je Fuchs svojim drugim golom vratio Schalkeu vodstvo. Pobjedu je u 82. minuti potvrdio Jose Manuel Jurado. U obrani poraženog sastava svih je 90 minuta odradio naš Jurica Buljat.

U drugom okršaju ove skupine ciparski AEK iz Larnace je kod kuće odigrao neodlučeno (1-1) protiv bukureštanske Steaue.

Odense - Fulham 0:2 (Johnson 36.',88.') Twente - Wisla 4:1 (De Jong 32.', Janko 45.', Janko 57.', Janssen 80.' / Biton 9.')

Redoslijed: 1. Twente 4 2. Fulham 4 3. Odense 3 4. Wisla 0 Twente je u skupini K s 4-1 deklasirao poljsku Wislu, a prvo je ime utakmice s dva pogotka bio austrijski napadač Marc Janko. Mladog hrvatskog reprezentativca Darija Vujičevića nije bilo u kadru nizozemskog doprvaka.

szólj hozzá: Ode 0-1 Ful

Fulham je u istoj skupini u gostima svladao danski Odense s 2-0, a dvostruki je strijelac bio Andrew Johnson.

Lokomotiv - Anderlecht 0:2 (Suarez 11.', Mbokani 71.') AEK - Sturm 1:2 (Carlos 50.'/ Burgstaller 87.', Haas 90.')

Redoslijed: 1. Anderlecht 6 2. Lokomotiv 3 3. Sturm 3 4. AEK Atena 0 Austrijski Sturm u završnim je minutama napravio preokret i došao do pobjede u gostima kod atenskog AEK-a (2-1) u skupini L. Grci su vodili od 51. minute nakon autogola Joachima Standfesta, da bi Thomas Burgstaller i Mario Haas u 87., odnosno 90. minuti osigurali sva tri boda momčadi iz Graza. Svih 90 minuta je vrata Sturma branio Silvije Čavlina, a u napadu je igrao Darko Bodul.

Anderlecht je jedina momčad u skupini L s maksimalnim brojem bodova. Klub iz Bruxellesa je slavio na gostovanju u Moskvi, pobijedivši Lokomotiv s 2-0.