Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić i dalje gura Rangers i osigurava mu ugodnu bodovnu zalihu i boravak na prvom mjestu ljestvice škotskog Premiershipa.

10.12.2011.
17:47

Rangers je u subotu u utakmici 18. kola u gostima pobijedio Hibernian 2:0, a sve zaslugama Nikice Jelavića. Sat vremena je Hibernian odolijevao napadima gostiju, no onda je hrvatski centarfor cijelu priču zaključio unutar samo devet minuta. U 61. je bio miran pri udarcu s bijele točke, te je doveo svoju momčad u vodstvo, dok je drugi pogodak zabio u 69. minuti. Bili su to dvanaesti i trinaesti pogodak u prvenstvenoj sezoni za Jelavića (pet je postigao iz jedanaesteraca), te je potvrdio status najboljeg strijelca tamošnjeg Premiershipa.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xmw3s2_jelavic-v-hibs-dec-10th-2011_sport Isto tako, Rangers sada ima sedam bodova prednosti u odnosu na Celtic, makar njihov veliki rival ima utakmicu manje na svom kontu.