Odigrane su utakmice 5. kola Europske lige u skupinama J, K i L, nakon kojih su poznata još četiri kluba koji su izborili proljeće u Europi. To su Schalke, Twente, Anderlech i Lokomotiv.

1.12.2011.
23:48

AEK Larnaca – Maccabi Haifa 2:1 (Garcia 14, Pintado 51 / Buljat 75) Schalke – Steaua 2:1 (Papadopoulos 25, Raul 57 / Rucescu 33)

Redoslijed: 1. Schalke 11, 2. Maccabi Haifa 6, 3. Steaua 5, 4. AEC Larnaca 5 AEK Larnaca poveo je u Nicosiji s 2:0 golovima Garcije u 14. i Pintada u 51. minuti. Hrvatski reprezentativac je pogotkom u 75. minuti smanjio vodstvo domaćina i poentirao za konačnih 2:1.

Uputio je udarac iskosa s desne strane, s nekih 15-tak metara u bliži kut, te domaćeg vratara, koji je valjda očekivao centaršut, uhvatio na krivoj nozi.

szólj hozzá: Larnaca - Maccabi Haifa 2:1

Bio je to prvi Buljatov gol ove sezone na europskoj sceni, a ukupno drugi, jer je Zadranin jednog postigao i u izraelskom prvenstvu. Bivši igrač Hajduka je odigrao cijelu utakmicu za goste.

szólj hozzá: Schalke - Steaua Bucuresti 2:1

U drugoj utakmici ove skupine, Schalke je kao domaćin pobijedio Steauu s 2:1 i osigurao prolaz u daljnje natjecanje. Pobjednički pogodak za momčad iz Gelsenkirchena zabio je Raul u 57. minuti. Španjolski veteran vješto je izbjegao zamku zaleđa, te iz blizine matirao vratara rumunjske momčadi.

Twente – Fulham 1:0 (Janko 89) Odense – Wisla Krakow 1:2 (Falk 51 / Biton 20, Malecki 28)

Redoslijed: 1. Twente 13, 2. Fulham 7, 3. Wisla Cracow 6, 4. Odense 3 U skupini K, Twente je kao domaćin pobijedo Fulham pogotkom Janka u 89. minuti. Janko je samo 10 minuta ranije ušao u igru. Wisla je u gostima svladala Odense s 2:1.

szólj hozzá: Odense - Wisla Krakow 1:2

Twente je siguran putnik u 1/16 finala s 13 bodova, a drugo mjesto drži Fulham sa 7. Wisla ima 6 bodova, a Odense je ostao na tri i bez izgleda za daljnji plasman. Fulham je najbliži drugom mjestu u daljnjoj fazi natjecanja, jer u zadnjem kolu dočekuje Odense.

Lokomotiv Moskva – Sturm 3:1 (Maicon 62, Sičev 72 – 11 m, Glušakov 89 / Kainz 64) AEK Atena – Anderlecht 1:2 (Sialmas 19 / Gillet 4, 36)

Redoslijed: 1. Anderlecht 15, 2. Lokomotiv Moskva 12, 3. Sturm 3, 4. AEK Atena 0 U skupini L, Lokomotiv je kao domaćin pobijedio Sturm s 3:1. Za goste je Silvije Čavlina branio cijelu utakmicu, dok je Darko Bodul igrao do 66. minute. Anderlecht je petu uzastopnu pobjedu upisao u Ateni protiv AEK-a s 2:1.

szólj hozzá: Lokomotiv - Sturm Graz 3:1

Dalje idu Anderlecht s maksimalnih 15 bodova i Lokomotiv s 12. Ta dva kluba odlučit će o prvom mjestu u skupini u zadnjem kolu u međusobnom ogledu u Bruxellesu.