U utakmici 5. kola talijanske nogometne lige Juventus je na gostovanju kod Catanije remizirao 1-1, dok je Atalanta nastavila pozitivni niz novom pobjedom. Stara dama

25.9.2011.
19:43

Momčad Juventusa, na uvijek neugodno gostovanje na Siciliji kod domaće Catanije, došla je nakon mršavog remija s Bolognom u Torinu u susretu igranom u srijedu. Prema prikazanoj igri, pogotovo u prvih 45 minuta, Catanija je na odmor trebala odnijeti veću prednost od 1-0, no raspoložen je na vratima gostiju bio Gianluigi Buffon koji je u nekoliko navrata zaustavljao opasne nalete Sicilijanaca.

Ipak, kod udarca Bergessija u 22. minuti i on je bio nemoćan. S druge strane, Juventus je u maniri velikih momčadi na startu drugog poluvremena preko srpskog reprezentativca Miloša Krasića došao do poravnanja, ali su i u nastavku Torinezi opasno visili u nekoliko situacija kada su se lošim snalaženjem u matnim situacijama istaknuli napadači Catanije.

U sudaru Lazija i još jedne momčadi sa Sicilije, Palerma, gledatelji u Rimu vidjeli su pregršt pokušaja, gotovo 30 obostranih udaraca na gol protivnika, ali sve je ostalo samo na pokušajima.

Bez golova su na drugom talijanskom otoku Sardiniji odigrali domaći Cagliari i Udinese. Bila je to dosta ravnopravna utakmica, premda su gosti imali loptu nešto više u vlastitom posjedu. Momčad iz Udina tako je zadržala priključak na čelu ljestvice s istim brojem bodova kao i Juventus.

Uvjerljivu domaću pobjedu ostvarila je Siena koja je nadigrala Lecce s 3-0 uz dva pogotka Calaija, a domaćinima je pomogao i gostujući igrač Espozito koji je u 62. minuti zaradio crveni karton.

Na kraju spomenimo najučinkovitiju momčad ove sezone u Serie A, Atalantu iz Bergama koja je upisala i treću pobjedu uz jedan remi, te je već potpuno anulirala oduzetih 6 bodova na startu prvenstva i pobjegla sa začelja. U 5. kolu u Bergamu je ceh platila Novara s 2-1, a treba reći da je gol gostiju stigao na samom kraju susreta.