Hrvatski reprezentativac je na najbolji mogući način odgovorio kritičarima koji su ga uvrstili među deset najgorih pojačanja u Europi ove sezone.

24.4.2011.
19:38

Otkako je stigao u Wolfsburg, hrvatski napadač Mario Mandžukić često je slušao kritike na svoj račun, a posljednja je bila možda i najoštrija. Goal.com je bivšeg igrača Dinama uvrstio u TOP 10 najgorih pojačanja ove sezone u Europi, uz obrazloženje da "sve što je pokazao na terenu jest nepromišljenost i razdražljivost".

U obzir nije uzeta ni činjenica da se u završnici sezone probudio te postigao tri pogotka uz dvije asistencije. Kada to nije bilo dovoljno, Mandžukić je odmah u 31. kolu Bundeslige odlučio 'začepiti' usta svojim kritičarima.

Njegov odgovor bio je žestok i ubojit. Golovima u 14. i 39. minuti donio je Wolfsburgu prednost 2:1 na poluvremenu, a u nastavku susreta pobjedu Magathove momčadi potvrdio je također dvostruki strijelac Ashkan Dejagah (58, 88), s tim da mu je Mandžo asistirao za drugi, odnosno četvrti pogodak domaće momčadi.

Ovim nastupom je hrvatski reprezentativac potvrdio da je u vrhunskoj formi. U svakoj od posljednje četiri utakmice Wolfsburga zabio je barem gol (danas dva) nakon što u prvih 17 prvenstvenih utakmica u dresu Vukova nije uspio zatresti mrežu. Protiv Kölna je postigao svoj 4. i 5. zgoditak ove sezone.