Nogometasi Vaduza izjednacili su svjetski rekord osvojivsi po 42. put u povijesti Lihtenstajnski kup.

3.5.2014.
12:32

Pobijedio je Vaduz u finalu Eschen/Mauren sa 6:0, izborio plasman u kvalifikacije Europa lige i usao u svjetsku nogometnu povijest.

Izjednacio se s Linfieldom koji je takoder 42 puta osvajao Sjevernoirski kup. Nijedan drugi klub u svijetu nije toliki broj puta bio pobjednik nacionalnog kupa, potvrdila je Europska nogometna federacija (UEFA).

Lihtenstajn je jedini clan UEFA-e koji nema nacionalno prvenstvo. Igra se samo Kup koji Vaduz nije osvojio samo jednom od 1998. godine. Vaduz, inace, igra u drugoj svicarskoj ligi u kojoj je trenutno na prvom mjestu i ima prilike izboriti povratak u najvisi rang.