NAŠI HEROJI / Čarobna večer u Beču: Hrvatska trijumfom protiv Austrije izborila Final Four Lige nacija

Utakmicu pratite uživo na našem portalu

25.9.2022.
9:00
Grafika RTL.hr - Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski nogometaši plasirali su se na Final Four Lige nacija nakon što su u Beču svladali Austriju 3-1 (1-1) te su ostali na vrhu ljestvice skupine 1 premda je i Danska pobijedila u zadnjem kolu, s 2-0 Francusku. Hrvatska je tako natjecanje završila s 13 bodova, jednim više od Danske te će od 14. do 18. lipnja iduće godine igrati na Final Four turniru.

ATMOSFERA NA RAZINI /

Invazija hrvatskih navijača na ulicama u Beču: Vatreno zagrijavanje i euforija pred utakmicu odluke

Uz Hrvatsku tamo će nastupiti i Nizozemska, a za preostala dva mjesta se bore Mađarska i Italija, odnosno, Portugal i Španjolska. Hrvatska je na Ernst Happel stadionu povela vrlo rano, već u šestoj minuti, a drugi pogodak u ovosezonskoj Ligi nacija postigao je Luka Modrić nakon asistencije Vlašića. No, Austrija je jednako brzo odgovorila i to nakon pogreške Stanišića koji nije dobro očistio jednu situaciju. Proigrao je Sabitzera, a ovaj je nabacio loptu koju je glavom u mrežu za 1-1 proslijedio Baumgartner.

Nakon toga su domaći nogometaši bili bolji, pogotovo su dominirali u ostatku prvog dijela. Opasnija je bila Austrija i u drugom poluvremenu, ali je Hrvatska još jednom povela u 69. minuti. Sosa i Perišić su zakuhali situaciju na lijevoj strani. Potom je Perišić ubacio loptu pred domaća vrata, a odlično je reagirao Marko Livaja koji je, u skoku unatrag, glavom pogodio uz bližu vratnicu za 2-1.

Nije se Austrija ni oporavila od tog pogotka, a uslijedio je novi. Lovro Majer je ubacio na drugu vratnicu, a tamo je potpuno nečuvan bio Dejan Lovren koji je u 72. minuti glavom zabio za 3-1. Ošamućeni Austrijanci su se nakon toga raspali na terenu, a Hrvatska je počela nizati priliku za prilikom. No, završilo je 3-1, sasvim dovoljno za osnovni cilj, a to je plasman Hrvatske na Final Four Lige nacija.

KRAJ!

Austrija 1-3 Hrvatska

Modrić 6' - Livaja 69' - Lovren 72

Baumgartner 9'

----------------------------------------------

90+4' Kraj u Beču!!!! Vatreni su na Final Fouru Lige nacija!!!

90' Suci su pokazali tri minute nadoknade

84' Ulaze Pašalić i Kramarić, izlaze Vlašić i Kovačić

83' Onisiwo se izborio za udarac, no tukao je samo pored gola Dominika Livakovića

74' Perišić je ušao u kazneni prostor i namjestio se na svoju tipičnu lijevicu, no malo ga je dijelilo do pogotka!

72' PA ŠTO JE OVOOO!!!! Blizkrieg Vatrenih u Beču, nakon Livaje i Lovren posprema loptu u mrežu. Vatreni nadomak Final Foura

69' TAKOOOOOO JEEEEE!!!!! Hrvatska je uspjela postići pogodak nakon što je Perišić pronašao Livaju koji matira Lindnera

65' Kakva prilika za Austriju! Lopta je došla u kazneni prostor Vatrenih i uslijedio je jako kvalitetetan udarac kojeg je zaustavio Livaković nakon što se dobro protegnuo

63' Zamjene i kod domaćih - Ušli su Cham, Lainer i Wober, a izašli Arnautović, Lainer i Posch

62' Dogodilo se upravo ono što smo najavljivali - Iz igre će Budimir i Barišić, a zamijenit će ih Livaja i Sosa

61' Sabitzer je pucao, no srećom Austrijanac je tukao samo u živi zid, Vatreni su se obranili

60' Lovren je igrao rukom i zaradio žuti karton! Austrija ima slobodan udarac na rubu kaznenog prostora

58' Marko Livaja i Borna Sosa su spremni za ulazak u igru, vjerojatno će zamjeniti Budimira odnosno Barišića

54' Posch vratio Perišiću za start prije te također završio među igračima koji su dobili žuti karton

53' Nakon duela Dansa i Budimira, hrvatski je napadač završio na travi i traži kazneni udarac, čekala se VAR provjera, no igra se nastavlja

52' Još jedan žuti karton, Sabitzer je ušao u bilježnicu portugalskog suca

47' Evo i prve javne opomene na susretu, Perišić je napravio prekršaj i zaradio žuti karton

46' Počelo je drugo poluvrijeme u susretu Austrije i Hrvatske

45+4' Kraj prvih 45 minuta u Beču! Rezultat je 1-1 što Hrvatskoj neće biti dovoljno za prolazak u Final Four budući da Danska vodi u Kopenhagenu protiv Franuske 2-0

45+3' Nakon kratke komninacije s Vlašićem na sredini travnjaka, Perišić je uputio udarac iz velike daljine slabijom nogom i nije bilo problema za gol Austrije

45+1' Izborili smo se za udarac, no šteta što je on išao ravno u domaćeg vratara

45' Igrat će se još četiri minute nadoknade u prvom poluvremenu

44' Kakva greška naših reprezentativaca! Arnautović se našao oči u oči s Livakovićem koji mu je obranio udarac u suprotni kut

40' Hrvatska je krenula u kontru, Stanišić je ostavio loptu za Majera koji s ruba kaznenog prostora gađa samo u blok

38' Još gore stanje za Hrvatsku! Danska je povela protiv aktualnih svjetskih prvaka Francuza 2-0. Ako tako ostane sve je jasno, Vatrenima igra isključivo pobjeda

37' Nakon tog pokušaja Baumgartner a stradao je Dominik Livaković koji je dobio udarac, no on će srećom moći nastaviti dvoboj

35' Dosta nesigurne obrambene reakcije naše reprezentacije, jedini austrijski strijelac je uputio udarac koji je otišao iznad grede

33' Loše vijesti iz Kopenhagena! Danska povela protiv Francuske i trenutno preuzela prvo mjesto na ljestvici

28' Sabitzer se odlučio potegnuti izvana i iznudio udarac iz kuta za Austriju

26' Perišić je izašao u pritisak na zadnju liniju Austrije i napravio prekršaj u napadu

24' Baumgartner se mogao proslaviti i dovesti domaćine u vodstvo, no iako je prodao jedan tunel Barišiću i ušao u kazneni prostor gađao je previše u lijevo te je to otišlo pored vrata

22' Arnautović je primio jednu loptu i odlučio se za udarac s nekih 20-tak metara od gola Dominika Livakovića koji hvata tu loptu

18' Marcelo Brozović nažalost neće moći nastaviti susret. Zamijenio ga je strijelac pobjedničkog pogotka protiv Danske, Lovro Majer

16' Koja nesreća, Brozović je kod jednog dodavanja osjetio bol i završio na travnjaku. Ovo ne izgleda dobro za našu reprezentaciju

15' Hrvatska pritišće domaćine, no ubačaj Perišića došao je do samo do Stanišića na drugoj vratnici koji nije imao prostora kvalitetnije proigrati Budimira na petercu

9' ŠTETA!! Austrija se vratila u susret. Izgledalo je da nije moglo bolje početi za Vatrene, no Austrija pogotkom Baumgartner ekspresno izjednačuje rezultat na 1-1

6' GOOOOOOOLLL!!!! Hrvatska vodi 1-0 u Beču, pogodio je Modrić prvi kut na asistenciju Nikole Vlašića

5' Predivni potezi Perišića koji je napravio malo problema po lijevoj strani, no Austrijanci su očistili loptu

3' Prvi udarac iz kuta za Vatrene nakon što je Barišić ubačajem tražio Budimira

1' Počeo je susret u Beču, sretno Hrvatska!

Utakmicu će suditi portugalski sudac Artur Soares Dias

Izašle su postave!

Austrija: (4-4-2) Lindner - Trimmel, Posch, Danso, Alaba - Baumgartner, Seiwald, Schlager, Sabitzer - Arnautović, Gregoritsch

Hrvatska: (4-3-3) Livaković - Barišić, Gvardiol, Lovren, Stanišić - Modrić, Kovačić, Brozović - Perišić, Budimir, Vlašić

Hrvatska nogometna reprezentacija će u nedjelju od 20:45 u Beču igrati posljednje kolo skupine u elitnom rangu Lige nacija protiv domaćina Austrije. To će biti utakmica odluke za izabranike Zlatka Dalića koji imaju sve u svojim rukama da izbore plasman u Final Four Lige nacija. Danskoj igra isključivo pobjeda protiv Francuske kako bi imali šanse za prvu poziciju u skupini. Prostora za kalkulacija nema i ako Vatreni žele sigurno proći dalje moraju slaviti u Beču.

Konferenciju za medije je otvorio izbornik Zlatko Dalić.

"Očekujem tešku utakmicu u kojoj moramo dati sve od sebe, najvažnije je da sami odlučujemo o sebi. Imamo veliku priliku, a za nju smo se sami izborili. Najvažnije je da sami odlučujemo o sebi. Moramo posao odraditi do kraja, a ne čekati što će napraviti Francuzi. Bilo bi lijepo završiti ovaj ciklus s pobjedom prije svjetskog prvenstva", kazao je Dalić.

Na novinarskoj konferenciji na Ernst Happel stadionu bio je i Mateo Kovačić, koji je rođen u Austriji.

"Rođen sam ovdje, odrastao sam ovdje, moji prvi dani su bili u Austriji, ovdje sam živio do 13 godine. Moja obitelj i danas živi ovdje. Za mene je ovo posebna utakmica, drago mi je što se mogu vratiti ovdje gdje sam odrastao. Na tribinama će biti obitelj i puno mojih prijatelja, lijep je osjećaj za mene", kazao je veznjak Chelsea.

Utakmicu Austrija - Hrvatska možete pratiti uživo na našem portalu od 20:45 sati.